Neuveriteľné dobrodružstvá Tada Stonesa

• Česko Neuvěřitelná dobrodružství Tada Stonese (viac)

Tad, snílek pracující na stavbě, je díky záměně za slavného archeologa poslán na expedici do Peru. S pomocí Jeffa - svého věrného psa, neohrožené archeoložky, němého papouška a podvodníčka, se pokusí zachránit bájné Ztracené město Inků před zlou skupinou lovců pokladů. (oficiálny text distribútora)

salalala

Vlastně velmi příjemný animák, který si eklekticky vybírá ze slavných filmů a nestydí se za to. O originalitě nemůže být ani řeč, protože se tu "vykrádá" Indiana Jones, Lara Croft, Mumie a další slavné dobrodružné bijáky, které měly úspěch. Od začátku se jede podle jasného scénáře - hlavní hrdina je ňouma, který ale okouzlí nadšením a samozřejmě, že se ukáže jako hrdina a dívka jeho srdce mu nakonec lásku opětuje. Nechybí tu ani vtipný pomocník a zvířátka. natočené je to poměrně svěže, animace není úplně dokonalá a místy evokuje spíš lepší počítačovou hru, ale to vlastně tolik nevadí. Pořád se tu něco děje, takže není čas se nudit a všechno to tak nějak bez problémů odsýpá. Český dabing taktéž velmi slušný. Zkrátka jde o ničím nevybočující animák, který vydrží i dospělí a děti se u něj pobaví. Nic víc, nic míň. 60% ()

Izmo123

Španělská verze Indiana Jonese mě velice překvapila i pobavila hlavně kvůli postavě která se jmenuje Freddy aneb obchodník který živí velkou rodinu a říká pořád samé hlášky který mě někdy docela rozesmáli např ´´To je přece samozřejmé, já jsem obchodník žádný zloděj a tohle je dobrý obchod.´´ ovšem takové hlášky samozřejmě dává i hlavní postava Tad který vypadá jako Indian Jones akorát Indian Jones se bojí hadů ale Tad ten se bojí jenom mumií, dále s dívkou která se jmenuje Sara která mi trochu připomíná Lara Croft ze hry Tomb Raider, i když jsem začal s tím pozitivním tak tady začnu s tím negativním a to je příběh který mi nevadí jen ta akce mi příjde slabá na druhou stranu kde byla akce úžasná tak na konci filmu k tomu ještě dokonce pořád se stále něco takže neměl jsem žádný pocit toho že mě to nějak nezajímá, pořád ten film měl moji pozornost a dával jsem pozor v tom případě jsem dávál pozor na postavy aby se jim nic nestalo a taky aby zvítězily nad zlem i když to zní že jsem spokojení s postavy tak jsem spokojený s tím jak jsou sympatické jenomže sympatický Indian Jones a Lara Croft mi nějak nestačily kdyby dali do filmu ještě jednu dojemnou scénu s hlubšími pocity u postav byl bych zcela spokojený takhle máme další standartní animák u který ho jsem strašně fandil aby se dostal mezi dobré animáky naštěstí se nedostal mezi ty špatné i mezi ty nejhorší. PS: Mám nutkání se kouknout na tv a skouknout všechny díly jedné telenovely která se jmenuje Embr a její osamělá vášeň, hodnotím Animace 8/10 Postavy 6/10 Příběh 5/10 Celkově hodnotím ⭐⭐⭐ 6/10 ()

Terva

CITÁT - Jsi tu jako stavební dělník a ne jako archeolog........... U úvodní sekvenci můžeme vidět odkazy na filmy Lara Croft a Indiana Jones. Což mě možná mělo odradit. Ta "kopírace" sálá z celého příběhu. Na kreslený, komediálně rodinný příběh je tam až moc mrtvejch. CITÁT - Tak se připravte, pane Maxi Magore.... Nejdříve jsem dal za tři hvězdy, ale když už tady po sobě čtu tento komentář, zjistil jsem, že jsem to přehnal. Snižuji na dvě:) ()

meemini odpad!

Tad Jones vykradl všechny možné i nemožné filmy a obrátil je v bohapustou zhovadilost. Film plochý jako žádný jiný dlouho před ním, stejně tak velmi jednoduchý, předvídatelný a nudný. Schválně jestli poznáte přetavenou úvodní znělku z My z Kačerova, závěrečnou scénu z Terminátora nebo samozřejmě spoustu věcí z Indiana Jonese. A co třeba Avatara a honičku kočkovitým zabijákem mezi kořeny pandorských stromů. Navrch ještě tupá masáž kozama dcery profesora Trouby. Doporučuji vyhnout se velkým obloukem a raději si zajít vykopat nějaký svůj vlastní poklad. ()

BDMarty007

Animovaná fůze Indiana Jonese a Lary Croft ve španělské produkci. Evropská produkce se projevuje jednak velmi sexy tvary hlavní ženské postavy, to by dnes v zámoří asi spíše neprošlo, a pak i celkově uměřenějším pojetím bez agresivních útoků na city. Oproti jiným "rodinným animákům" to má celkem dobrý příběh a je to pro širší věkové spektrum. Má to spád, citlivě pracují s humorem, který průběžně obstarává zejména postava němého papouška a je to humor, kterému se smějí rodiče i děti. Že bych z toho celkově padl na záda to není, ale v rámci žánru to určitě řadím mezi to lepší. 75%. ()

• Podle komiksu „Tadeo Jones and the Secret of Toactlum", autora Javiera Barreira a Gorka Magallóna. (Zdroj: D-cinema)
  • Hudbu k filmu nahrál Bratislavský filmový orchestr. (=woody=)