Entity

Veľká Británia, 2012, 85 min

V roku 1998 bolo v hlbinách strašidelných sibírskych lesov nájdených 34 neidentifikovaných pochovaných tiel. Ruské úrady ani po dlhom čase a dôkladnom vyšetrovaní neposkytli nijaké vysvetlenie príčiny smrti týchto osôb a prípad uzavreli. V roku 2010 sa anglický televízny štáb z programu "Najtemnejšie tajomstvá" snaží o identifikáciu pochovaných tiel pomocou média, ktoré vycíti budovu za lesom, z ktorej mŕtvoly pochádzali. Jedná sa o stavbu, ktorá slúžila na tajné testy ruskej armády. Krátko nato sa však komunikácia so štábom preruší a nikto o týchto ľuďoch nikdy viac nechyruje. Entity (Bytosť) je príbeh o tom, čo sa s nimi stalo. Pretože temný les stál iba na začiatku celej hrôzy... (peterpatrik)

barker3040

Jedna hvězda za námět a druhá za interiéry, jinak vůbec nic... Pokud někoho nebaví staré opuštěné komplexy, tak at vůbec tento film nezapíná. ()

leo_kure

Slabý odvar filmu Grave Encousters. Film je hlavně o atmosféře a pár jumpscarech které byste spočítaly na prstech dvou ruk. Lokace byla báječná, ale nevyužitá... Dalo se to udělat lepší... Většina strašidelných pasáží se odehrává tak že je nevidíte, pouze slyšíte... Rozklepaná kamera která zabírá zeď moc na respektu nepřidává... Ale díval jsem se na to večer a to jsem se docela bál jít potom i se psem ven :D ()

vrch07256732

Mne to také zlé vôbec neprišlo - naopak prostredie bývalého sovietského lágru tu navodili dostatočne ponurú atmosféru, úvodná scénka tiež nebola na zahodenie, film ponúkol to čo som očakával - atmosferickú ducharinu s trochou lakačiek a bečkového klišé, práve preto u mňa OK. A ako bolo spomenuté v mori ostatných súčasných sračiek o film je o Level vyššie. ()

Sadova302b50

Tak na odpad to nevidím, námět velmi dobrý a závěrečná část si dokázala vyrobit alespoň trochu té duchařské atmosféry. Jenže zbytek se neuvěřitelně vlekl, o opravdové lekačky je ve filmu nouze, navíc režie víceméně selhává. Film působí velmi amatérským dojmem. Slabé dvě hvězdy. ()

tXtX

Ach jaj.. Mix klasickej kamery a found footage.. jak ja toto neznášam.. Buď jedno alebo druhé do frasa, už by sa to tí filmári mohli naučiť, že to takto NEFUNGUJE! Navyše je Entity skutočne veľmi slabý horor, ktorý som mal chuť vypnúť po úvodných desiatich minútach, keď sa tam začali zjavovať nejakí priesvitní ľudia (teda duchovia, zrejme.. ehm). Vyzeralo to úsmevne a hlavne extrémne amatérsky. Celé sa to vlečie v tak pomalom, ospalom a nezáživnom tempe, že po pol hodine som sledoval hodinky, že ako dlho ešte budem trpieť.. Proste slabota, a to mám pre ff subžáner slabosť a filmy tohto typu zvyknem nadhodnocovať, to sa ale v tomto prípade diať nebude, sorry.. Ledva 30% ()