Orange Is the New Black

• Česko Holky za mřížemi (viac)
USA, (2013–2019), 90 h 44 min (Minutáž: 51–93 min)

Tvorcovia:

Jenji Kohan

Predloha:

Piper Kerman (kniha)

Taylor Schilling, Laura Prepon, Kate Mulgrew, Uzo Aduba, Danielle Brooks, Natasha Lyonne, Taryn Manning, Nick Sandow, Yael Stone, Vicky Jeudy, Jason Biggs (viac)

Piper (Taylor Schillingová) je mladá, půvabná, vzdělaná, má chápavého snoubence Larryho (Jason Biggs). Na první pohled se zdá, že v jejím životě všechno klape jako na drátkách. Jenže Piper udělala chybu. Před deseti lety se pokusila převézt přes hranice kufr plný peněz. Byly to špinavé peníze vydělané za ilegální prodej drog a Piper za to teď tvrdě zaplatí. Musí opustit snoubence a nastěhovat se do svého nového domova ve federálním ženském nápravném zařízení. Naštěstí je to věznice jen s minimální ostrahou a 15 měsíců se přece dá vydržet… Nebo ne? Dozorci Samu Healymu (Michael Harney) je křehké Piper líto, a tak jí aspoň občas radí, jak v neznámém světě za mřížemi přežít. Piper se snaží porvat s nepsanými zákony, jak to ve vězení chodí, ale není to vůbec jednoduché. Čeká ji několik šokujících překvapení! Holky za mřížema jsou slavný komediálně-dramatický seriál nominovaný na několik cen Emmy, který vznikl podle knižní autobiografie skutečné Piper Kermanové. V příběhu, který je stejně humorný jako napínavý, se objevuje mnoho zajímavých a originálních postav – takových, jaké na televizní obrazovce většinou chybí. (TV Prima)

Recenzie používateľa ALIENka_ k tomuto seriálu (39)

Gordonky (2018) (S06E08)

Pořád se v tomhle seriálu nějak nemůžu vyznat, někdy si říkám, že co je to kurva za sračku a proč se na to ještě vůbec dívám, a někdy zase, že do prdele tohle není vůbec špatný. Jo, tenhle díl je druhá varianta. Válka mezi blokem C a D konečně začíná trochu tuhnout a už to nejsou jenom hrátky jak z mateřský školky, ta věc s tím kondomem byla dobrá prdel A Tashi příběh je zajímavej, očekávám od něj nějaký pěkný uspokojivý vyvrcholení. Navíc konečně už tvůrci věnují trochu času do smysluplnějších dialogů radši než do nudnejch keců. Hodnocení: 8/10 ()

Přerušit řetěz (2018) (S06E09)

Upřímně fakt jsem doufala, že se začne ta vzpoura nějak rozjíždět pořádně, a ono hovno. Hádám, že to chtěj protáhnout na 13 epizod, tak tam zas dávaj nudný kecy a příběhy, který mě absolutně nezajímaj, jako třeba ta příběhová linka toho dozorce s tou španělkou (asi je to španělka, mluví španělsky tak snad :D), která mi ani nedává smysl. Navíc se tam celej díl řeší nějakej posranej kickball. Hodnocení: 5/10 ()

Čokoládovej sexy koktejl (2018) (S06E10)

Příběh se pořád nikam neposouvá a trávit většinu dílu koukáním na kickball mě fakt nebere. Pořád mě sere, že tvůrci utli tak dobře najetou válku mezi bloky a vyplnily to zbytečnejma kecama, jenom aby měli 13 dílů. Jinak musím říct, že na příběh dvou vražednejch sester byla radost pohledět, konečně taky něco zajímavýho. Hodnocení: 6/10 ()

Temný zvrat (2018) (S06E11)

Konečně zas nějakej ten zajímavější díl. Piper a Madison vypadaj jako když si to mezi sebou každou chvíli rozdaj, při čemž doufám že Piper to vyhraje, ta Madison mě sere už od prvního dílu, kde se objevila, typická píča, co si hraje na tvrďáka. Uz mě i docela začal bavit ten příběh toho dozorce s Aleidou, dokonce bych řekla, že se k sobě i hoděj. Poslední scéna skvělá - sesterský duo se k sobě dostalo blíž než by chtělo očividně. A Frieda samozřejmě skvělá. Hodnocení: 8/10 ()

Trable na druhou (2018) (S06E12)

Sakra tenhle díl mohl bejt kurva dobrej, ale 3/4 se absolutně nic nedělo, až na konci se to trochu rozjelo. Docela mě zklamalo, že si to Piper s Madison nerozdali (v nesexuálním podtextu ;)), ale ta píča Madison to stejně dostala, takže mě to i tak potěšilo. Čeho se bojím je to, že žádná válka nakonec nebude a celá příprava na to byla na hovno. Hodnocení: 6/10 ()

Svoboda (2018) (S06E13)

Sakra tak na tohle jsem fakt nebyla připravená. Tolik emocí v jednom díle co to kurva. Taystee, svatba Piper a Alex, Blanca... Zkrátka a dobře skvělej závěr série. Šestá série konečně napravila zkázu pátý, a už mě ani tolik neunudila k smrti. Hodnocení: 9/10 ()

Začátek konce (2019) (S07E01)

Tak a máme tady poslední sérii. No v týhle epizodě se prakticky nic moc neděje, takže takovej klasickej rozjezd nový série. Každopádně očekávám, že v tyhle sérii se to všechno nějak pěkně završí a bude nějakej uspokojující konec. Hodnocení: 6/10 ()

Samé dobroty (2019) (S07E02)

Tak po šestý sérii zase vidíme Maritzu. No aspoň bych docela ocenila, kdyby se nějak vysvětlilo, co se s ní kurva dělo a jak to, že se dostala ven. Příběh McCulloughový (doufám, že je to takhle :D) byl asi jediná zajímavá věc společně s koncem, do prdele no a já myslela, že příběh Maritzi se už uzavřel. Hodnocení: 6/10 ()

A hnědá je nová oranžová (2019) (S07E03)

Jo tenhle díl se povedl. Caputo a Figovka jsou skvělý duo, Red má svojí kuchyň zpátky a Linda je pořád ta stejná falešná píča (to by ani nějakej ten pobyt ve vězení už nezměnil). Tamiku tak nějak nevim kam zařadit, ale aspoň díky ní byla ta píča Madison přesunutá, a pak že karma není hah? Hodnocení: 8/10 ()

Jak správně žít (2019) (S07E04)

Na tomhle seriálu mě sere, že vždycky vybalej nějakej plot twist nebo nějakou pořádnou emoční scénu až na konci epizody, ale jinak se celou dobu nic neděje, až max tak na jednu scénu. Hodnocení: 6/10 ()

Minority deport (2019) (S07E05)

Stejnej princip jako předešlá epizoda - dlouho nic, pak zvrat na konci. Hodnocení: 6/10 ()

Zaseknout se ve výtahu (2019) (S07E06)

Sakra Figovka s Caputem tuhle sérii pro mě zachraňujou - jsem ráda, že jejich vztah neskončil, ale naopak se rozvíjí, tyhle dva jsou fakt skvělý duo, který prostě nepřestane bavit. I když absolutně nevím, co má bejt s tím #MeToo, hádám něco z prvních sezón, co si absolutně nepamatuju, dokonce mi i chvíli trvalo, než jsem si vybavila, kdo je sakra ta ženská, na to abych si vzpomněla, co se stalo už muj mozek nemá. :D Hlavně absolutně nevím, proč (ať už to bylo cokoliv) to vyplavalo na povrch až teď v poslední sérii. Hodnocení: 7/10 ()

Já taky (2019) (S07E07)

Já nějak furt nevím, přijde mi to spíš než jako sedmej díl první díl, kde se všechno teprve rozjíždí. Tenhle seriál sice má tendence polovinu série bejt úplně o hovně a rozjet to tak u 11 epizody, ale no taak tohle je poslední série kurva. Nesralo by mě to tolik, kdyby mě ty charaktery postav aspoň bavily, ale já mám pocit, že už se mi za těch 7 sezón nějak okoukaly. Hodnocení: 6/10 ()

Tucet (2019) (S07E08)

Jestli to takhle bude pokračovat dál, tak se fakt už unudim k smrti. Je to osmej díl, tak do prdele, jak dlouho mám ještě čekat než se něco začne dít? Však už zbejvá jenom 5 dílů! Hodnocení: 5/10 ()

Únikovka (2019) (S07E09)

Sakra opětovný setkání Taystee a Caputa? Bezesporu jedna z nejlepších částí série, možná i celýho seriálu. Útěk Morellový bude ještě zajímavej, i když by mě zajímalo, jak se do prdele dostala ven. A její příběh saakra jeden z nejzajímavějších vůbec. Musím říct, že ona je sama o sobě strašně originální postava, což se teď už moc nevidí. Hodnocení: 7/10 ()

Třináctá (2019) (S07E10)

No do prdele, to jak byl smutnej tenhle díl. Kdyby tu skvělou atmosféru nenarušovaly ty vtipný scény, tak by byl perfektní, jenže zrovna když jsem rozdejchávala to, že má Red demenci (jasně bylo to jasný už od začátku, ale stejně ta scéna byla drsná jak šmirgl papír), tak se tam objevila scéna s kuřatama sakra práce! Hodnocení: 8/10 ()

Bůh žehnej Americe (2019) (S07E11)

No saakra na tohle jsem fakt nebyla připravená. Když jsem říkala, že doufám, že se tenhle seriál aspoň na konci pořádně rozjede, ani v nejmenším jsem nečekala, že to bude až takhle dobrý. Hodnocení: 9/10 ()

Basa (2019) (S07E12)

Sakra práce to je zas jednou emocí v jednom díle. Ta celá věc s Taystee byla jedna z nejsilnějších částí, nevěřila bych tomu, že mě to takhle dostane, hlavně když už pro mě tenhle seriál začínal bejt jenom věcí k dotažení do konce a pak přišlo tohle. Musím taky zmínit Dogettovou, která měla úžasnej vývoj charakteru a z postavy, která mě na začátku strašně srala, se stala jedna z nejlepších postav. Autorka krásně zakončila i příběh Nicky a Red stejně jako Lorny. No a samozřejmě dvojka Fig a Caputo tomu dodávaj tu správnou třešničku na dortu. Hodnocení: 9/10 ()

A tady si vystoupíme (2019) (S07E13)

Tak tohle byla jízda. Skvělý zakončení série, s koncem jsem naprosto spokojená. Musím říct, že mi tenhle seriál snad bude i chybět. Jsem ráda, že na konci ukázali i co se stalo s ostatníma postavama, který nebyly vidět 2 série, a že Piper skončila s Alex. Hodnocení: 10/10 ()

Ryan Gosling jako vlkodlak?

Ryan Gosling jako vlkodlak?

30.05.2020

Studio Universal pokračuje v oživování svých klasických monster, a další na řadě je podle všeho Vlkodlak. V nové verzi by si pak hlavní roli mohl zahrát Ryan Gosling (Drive, Blade Runner 2049).… (viac)

House of Cards skončí šestou sérií

House of Cards skončí šestou sérií

01.11.2017

Streamovací služba Netflix se před pár lety vrhla na seriálovou tvorbu. A dnes už víme, že to bylo skvělé rozhodnutí, jež nám dalo Stranger Things, Narcos, Orange is the New Black nebo The Crown.… (viac)

Další krok pro Netflix

Další krok pro Netflix

08.03.2015

Stále populárnější americký poskytovatel „video on demand" (VOD) streamovaných médií v současnosti zažívá svůj vrchol. Po celém světě má Netflix více než 50 milionů předplatitelů a možná již koncem… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz