Český žurnál

• angličtina Czech Journal
Česko, (2013–2020), 30 h 50 min (Minutáž: 52–84 min)

Vít Klusák, Filip Remunda, Martin Dušek, Jan Keller, Václav Bělohradský, Radovan Klučka, Jana Lorencová, Jana Bobošíková st., Jiří Krytinář, Aneta Langerová (viac)

Recenzie používateľa FOCKE_WULF k tomuto seriálu (3)

Svobodu pro Smetanu (2013) (S01E05)

Dokument o sympatickém autobusákovi z distriktu Haná. Z mého pohledu se zachoval správně. Bilbordy s obličeji politiků na nás v předvolebních časech zhlížejí ze všech stran, jedná se o vizuální smog a jasnou agresi a pan Smetana se pouze držel pranostiky, že je třeba být agresivnější než agresor a přimalovával jim tykadla. It's all. Chtěl bych vybídnout naše politiky k zamyšlení, jestli od tohoto nechutného zlozvyku už nechtějí upustit. Podívejte, jak dopad' Gross, jeho strupatá držka opatřená nápisem Myslíme to upřímně svého času zaspamovala celou republiku, až si pro něj musel přijít čert a se slovy "Stanislave, tvé chováni není vhodné." ho strčil do smradlavého pytle a odnesl pod zem. ()

Dělníci bulváru (2014) (S02E01)

Zajímavý poznatek -funkce bulvárních internetových stránek je ta, že se v diskuzích pod články vybouří obrovská masa frustrovaných, přehlížených lidí, upustěj ventil agrese doma u počítačů na svých zaprděných křesílkách a nejdou pak revoltovat do ulic. Druhý den zas' mohou normálně pracovně fungovat. Jinými slovy řečeno: sociální skupiny z nejnižších pater potravního řetězce jsou jen jakási kreténská vnímadla, lidozvířata komunikující z úrovně pudů a čítat bulvár je pro ně odpovídající zábavou. ()

Matrix AB (2015) (S03E02)

Kdybych měl klasifikovat Andyho Bureše podle knihy Nebezpečné osobnosti ( Joe Navarro, nakladatelství Grada), tak by mi vyšlo, že je to paranoidní predátor, ještě k tomu narcisistní (všechno na světě se děje kvůli mně nebo proti mně). ()