Grida di Estasi

• Taliansko Sesso delirio (viac)

Karlos80

Jeden z nejzáhadnějších filmů dějin světové kinematografie (těch otazníků kolem tohoto filmu je opravdu mnoho, nezná se přesný rok výroby (nejčastěji se uvádějí roky 73,74 a 83,84), nezná se přesné jméno režiséra - kdy v tomhle případě Antony Weber, mohl být jen pseudonymum, některé indice by nasvědčovaly tomu že by mohlo jít o tohohle režiséra http://www.csfd.cz/tvurce/88796-lorenzo-onorati/, který natáčel někdy od roku '80 pod pseudonymem Lawrence Webber, neví se jestli šlo původně o italský nebo americký film, určen pro ten či onen trh, není znán autor hudby atd). Film je tak obskurní a záhadný, že do nedávna jeho existenci ignorovala i samotná globální IMDb, zde na ČSFD (nechci se nijak vytahovat a chlubit) jsem jej doplnil já. "Sesso Delirio" je skutečně typický bizarní a obskurní italský (?) ultra-rare-trash, směs post-apokalyptické akčního filmu (exploitation) a soft-porna. Jde skutečně o další velkou šílenost a podivnost z Itálie (?), která se jako film divákovi otevírá obrovskou jadernou explozí (typický atomový hřib), poté jsme svědky nějakých dokumentárních záběrů (těžko říci odkud?), které nám ukazují zpustošené a hořící město s ohořelými mrtvolami (to vše od cca 9 -11 minuty, někdy kolem 11. minuty přicházejí na řadu úvodní titulky a film oficiálně začíná, kdy ihned chvíli na to, tu vidíme fragmenty z Romerova "Crazies" (asi 5. minut), poté film přechází do naprosto levného post-apokalyptického příběhu - nacházíme se v nějaké post-nukleární krajině (zpustošená poušt) - která je osídlena nějakými velmi podivně oděnými přeživšími lidmi, kteří přežívají v nějakých na první pohled, strašně levných průhedných igelitivých kopulích, kam vchází přes zip jako do stanu!.-) Z klidu a dekadentních sexuálních radovánek, je tu občas vyruší nějaká další velmi podivně vypadající banda motorkářů v plynových maskách s luky a šípy a s ženskou která vypadá jak když každou chvíli bude rodit. Je to strašná blbost, nuda převažuje, akční scény, choreografie boje (zde kung-fu), prostě vše je strašně směšné a vesměs nestydatě ukradené z jiných filmů - ale film jak je blbý, tak je hezký a někdy dokonce i zábavný! Doporučeno pouze sběratelům obskurních rarit nebo fanouškům post-apokalyptických filmů. K dispozici na VHS (jako "Grida di estasi") na sublabelu VideoA, cena kazety se pohybuje okolo 50-100 Euro! Nějaké to info (moc toho na webu není) ohledně filmu zde http://www.filmscoop.it/film_al_cinema/gridadiestasi.asp (pouze v Italštině!). ()