Americká puma

(TV film)
  • Česko Puma americká (viac)

Během posledních 10 let se život amerických pum v Jackson Hole a okolních oblastech dramaticky změnil. Dříve byla puma velkou šelmou na špičce potravního řetězce, která v podstatě neměla příliš přirozených nepřátel a konkurence, dnes se ale musí o své prostředí dělit s dalšími prvotřídními lovci, jako jsou yellowstonští vlci i rostoucí populace medvědů grizzly. Stopař Boone Smith podnikne s pomocí nejmodernějších vědeckých pomůcek a speciální laboratoře výzkum, v jehož rámci chce odhalit specifické rysy pum, které si tyto šelmy vyvinuly, aby přežily v novém nepřátelském prostředí. Poznejte pumu jako nikdy předtím! (oficiálny text distribútora)

Paity

Na kočkovité šelmy moc nejsem, takže i tenhle dokument mě nijak extra nenadchnul. Záběry jsou však samozřejmě velmi povedené. ()

Ajinka126

Vědci v terénu jsou někdy fakt pěkňoučcí :)-. Ale jinak to nebylo moc poutavé, na 3/4 hodinový dokument bych řekla poměrně ducha prázdné a záběry na NG dost slabé. ()

Drom

Ono na tom něco bude, že po roce 2005 se točí dokumenty jaksi pokřivené a prázdné. Celkem ucházejíci záběry kočiček, které bych ale neoznačil za špičkové a navíc je jich málo, to nezachrání. Pokud chcete vědět o aktuální situaci pum v roce natočení v konkrétní lokalitě výskytu téhle šelmy, něco vám to možná nabídne, ale dokument je celkově chudý na informace, nic o historii, málo o pumě jako živočichovi. Kdyby to mělo 15 minut a obsahovalo jen záběry kočiček, dejme tomu, ale za 45 minut se toho dočtete o moc víc někde na Internetu. Ztráta času, vhodné tak jako kulisa k mytí nádobí nebo kuchtění. ()