Město mého srdce

všetky plagáty
Česko, 2009, 37 min

Réžia:

Martin Kubala

Jak se můžeme dozvědět z encyklopedie, jméno města Krumlova je odvozováno z německého výrazu „Krumme Aue“, který je překládán jako „Křivý luh“. Tento název byl přirozeným výsledkem přírodních podmínek, konkrétně za ním stál tvar území, na němž se město rozkládá – leží v esovitě zakřivených meandrech řeky Vltavy. Na latinských listinách je nazýváno Crumlovia či Crumlovium. První zmínka je zachována v písemnosti z roku 1253, kde je Krumlov označován coby Chrumbenowe. Oficiálně město slavilo nedávno 700 let svého trvání. Dokument České televize sleduje posledních dvacet let úsilí, energie a entuziasmu jeho obyvatel, kterým se podařilo historickému skvostu Jižních Čech vrátit atraktivní a důstojnou podobu. (oficiálny text distribútora)

Marze

V krásném Krumlově jsem byl mnohokrát ať jako vodák, návštěvník noční zábavy (o které v dokumentu není ani slovo, od 2009 pokrachovala většina hudebních klubů po celé republice kvúli skleníkové generaci), nebo účastník třídenní konference. Byla to pro mě hezké doplňková komentovaná prohlídka z tepla domova. Krumlov má hlavně hezké okolí. ()

Narciska

Máte rádi slavnosti? Řemesla? Města? Historii? Malíře? Sochaře? Hudbu? Cukrárny? Cikány? Poezii? Hřiště? Panenky? Růže? Fotografie? Architekturu? Módu? Krásu? Romantiku? Synagogy? Rodokmeny? Loutky? Meandry? Přívětivé lidi? Pak navštivte Český Krumlov nebo shlédněte tento dokument. ()