Newyorský detektiv David Secca (Carl T. Evans), který zoufale chce začít nový život, hodlá se svou manželkou uniknout z těžkého života v New Yorku a vrací se do svého rodného města v New Jersey. Neochotně přijme práci u tamní policie. Jeho priority se ale prudce změní, když narazí na tajemný proužek osmimilimetrového filmu, který náhodou objevil ve starožitné klenotnici. Věci se opravdu dají do pohybu, když začne být zřejmé, že to, co našel, je klíčový důkaz v případu atentátu na Kennedyho. (Filmbox)

curil

Kolik filmů už bylo natočeno o atentátu na J. F. K? A kolik z nich se alespoň trochu přiblížilo pravdě? Snad nejblíže byl Oliver Stone ve svém JFK (1991), i když i zde pochybuju. Tento příběh se zabývá nepravděpodobnými dohady, které vycházejí z jakési fotografie ukryté ve staré šperkovnici, jejíž stopy vedou k babce v pečovatelském domě víceméně mimo realitu. Carl T. Evans v roli pokořeného detektiva Secca je nevěrohodný (film i režíroval, což hovoří za vše). Celkově je film vykonstruovaný a se skutečností nemá nic společného. ()