Bez cíle

Krátkometrážny / Horor
Česko, 2012, 33 min

Réžia:

Petr Esterka

Trojice kluků se vydá natočit krátký dokument o staré ubytovně, kde se prý před lety odehrálo několik sebevražd. Hned po prvním průzkumu ale zjistí, že v ubytovně nejsou sami, dají se okamžitě na útěk. Při pokusu ujet pryč z oblasti ubytovny se pokazí auto a trojice kluků je odkázána přespat v lese a počkat na ráno. Začíná noc plná překvapení. (e.peet)

Cechyno4

Jak už tu bylo zmíněno nejde srovnávat americké velkofilmy za desítky a stovky miliónů s amatérským filmem. V našich končinách, by jsme měli být rádi za každý pokus o vytvoření hororu. Protože českých hororů je jako šafránu. Teď k samotnému hororu. Přirovnání k Blair Witch je sice na místě, ale především bych zmínil podobnost k Grave Encounters. Zmiňovaný film právě inspiroval tvůrce k natočení Bez cíle. Atmosféra ze začátku fungovala dobře především v lese. Chození po tmě s kamerou, kdy nevíte odkud co vyskočí je dobré. Mě ale příjemně překvapil hlavně konec filmu. Jelikož divák uvidí ve velice dobře zvládnutých lekačkách to co v domě straší. A to já nečekal. Spíše jsem se přikláněl k tomu, že do konce filmu nic z tohoto neuvidím. A tvůrci budou využívat neviditelné zlo, jak je tomu například v Paranormal activity. Nicméně při posledních scénách v domě, kdy je jedna lekačka za druhou jsem měl mrazení v zádech. Dal bych tak tři a půl. A to hlavně za ten konec. I když to nějaké ty mouchy má, tak příjemný počin :) ()

predator.1

A protože majster patří k nejsprostějším youtuberůůům CZ scény, tak jsem na to mrknul. A jestli má někdo 400+ tisíc fanoušků tam, bude mít hromadu ******* i tady. Za snahu sem mu jednu * jebnul ()

Shay

Na to, že je to amatérský film, jsem byla nadšená a napnutá od začátku až do konce. Můžeme být rádi, že tohle natočil někdo u nás a vyšla z toho kvalitní práce! Obdivuju jejich odvahu bloudit po lese a opuštěné ubytovně v noci, protože bych se tam někde strachy sesypala. Jejich výkony byly věrohodné, i strach a úzkost zahráli perfektně a scénář taky super. A sprostá slova, na která tu věčně někdo naráží? Vy by jste snad mluvili spisovně, kdyby jste se ocitli v takové situaci? Věrohodnost úžasná. Sice klišé, ale nezestárne a pokaždé dokáže nadchnout a vyděsit. Těším se na další podobný kousek. Mají potenciál! :) ()

Dayllia

Scény v lese mi připadali jako v hře Slender man. Na amatérský čin velmi dobré, lepší než většina amatérských filmů, které jsem viděla. ()

daetoxx

Vysoké hodnocení tohoto "filmu" vyplývá přímo z počtu youtube kid army. Příběh je nic moc, ale závěr se celkem povedl, pokud to mám ale srovnat s "amatérským Derekem Lee", tak je to hodně slabý. ()

MichalHavros

Dle mého suprově zpracovaný Ačkový amatérský film který má super potenciál, avšak již nezpočetně mnohokrát ohraný příběh.... vše však nahrazují výborné effekty.. 5* ()