McCanick: Útěk před minulostí

• USA McCanick

Když protidrogový detektiv Eugene ,Mack' McCanick (David Morse - 16 bloků, Zelená míle) zjistí, že zdánlivě neškodný mladý kriminálník Simon Weeks (Cory Monteith - seriál Glee) byl propuštěn z vězení, spustí to nečekanou bouři paranoie a násilí. Bez vědomí policejního šéfa (Ciarán Hinds - Až na krev) Mack a jeho partner Floyd (Mike Vogel - Černobílý svět) nemilosrdně pronásledují Weekse z neznámých důvodů v průběhu jednoho dlouhého parného dne. Čím blíže se Mack dostává ke své kořisti, tím více přicházíme na to, že jeho posedlost se zakládá na dávné pravdě z minulosti, kterou může odhalit jen Weeks. (North Video)

Big Bear

Tohle bylo asi tak napínavé jako guma od tepláků dvanáctileté anorektičky.... Vážně. Pokud jdete na vyndání slepáku, nechte si to pustit a do deseti minut jste v limbu... Morseho mám rád, je to sympaťák a byl mi sympatický i zde v roli těžce vyhořelýho poldy, kterej má navíc ještě co skrývat... Docela bych vyzvedl hudbu a to hlavně v závěru. Jinak má film opravdu zoufalé tempo a ne každá z postav se chová zrovna pochopitelně...Milovníkům Davida Morseho asi lze film doporučit, protože jej prakticky svým výkonem táhne jen on sám. Ostatním bych doporučil opravdu jiný thriller, jakýkoliv, ale jiný. * * ()

Terva

CITÁT - Dnes je významný den, dnes má McCanick narozeniny................ Na svoje narozeniny sice nezemře, ale provede něco horšího. Další z řady obyčejných až podprůměrných kriminálních příběhů, z příšernými dialogy, divným dějem, průměrným hereckým obsazením a nesourodým hudebním doprovodem. CITÁT - Vypaří se jak pára nad hrncem........... ()

Fiftis

Čakal som viac. Zo začiatku zaujímavé, pretože je zjavné, že hlavný antihrdina nemá čisté svedomie. Po niekoľkých zaujímavých náznakoch sa však celý dej utápa v neprehľadnom slede udalostí. Až koniec prináša akési vysvetlenie, avšak spoliehanie na to, že si divák všetko domyslí sám, je prinajmenšom odvážnym predpokladom. Aspoň David Morse ako vždy nesklamal. Ale inak nemá snímka čo ponúknuť. Neuvidíte tu nič nové, nič prekvapujúce, nič šokujúce. Žiadne herecké super hviezdy alebo super výkony. Ani záver nemá nič, čím by sa odlišoval od iných podobných snímok. Je to taký ten film, na ktorý si po mesiaci ani nespomeniete, že ste ho kedy vôbec videli. ()

kaylin

David Morse je docela dobrý bad-ass a příběh se celkem úctyhodně rozjíždí. Budete mít očekávání, budete si říkat, co asi přijde. A ono to vlastně není špatné, ono je to docela dobré, protože je to svým způsobem nové, je to do jisté míry zvláštní a bude vás možná trochu mrazit. "McCanick" není skvělý film, ale je dost dobrý na to, aby stálo za to mu věnovat pozornost. ()

Rodriguez

Přitlačit trochu víc na pilu, tak by si člověk i po týdnu vzpoměl na co to vlastně koukal. Takhle marně v paměti pátrám, před čím že to vlastně McCanick utíkal.... Jinak David Morse se zhostil role bravůrně, jen škoda že to dějově nedopadlo, mohla by z toho být solídní detektivka na pokračování, stejně jako Jesse Stone! 40% ()

• Jedná se o poslední film herce Coryho Monteitha předtím, než v červenci 2013 náhle zemřel. Jeho scény byly natočeny v říjnu 2012, zatímco ještě natáčel čtvrtou sezonu seriálu Glee (od r. 2009). (Kritiq)
  • Film měl nesoutěžní premiéru na Filmovém festivalu v Torontu 2013. (Terva)
  • Natáčelo se v americkém státě Pensylvánie. (Terva)