Ďábelsky Váš

• Francúzsko Diaboliquement vôtre (viac)
Francúzsko / Taliansko / Západné Nemecko, 1967, 98 min (Alternatívna 89 min)

Pierre, trpící po autonehodě amnézií, se v doprovodu manželky vrací z nemocnice do svého sídla. V okolí domu však zanedlouho dojde k podivným nehodám (oficiálny text distribútora)

blackJag

"VE SNU JSEM SE K TOMU JMÉNU HLÁSIL." Krapet naivní (nemůžeme spolu spát, dokud se neuzdravíš, to víš že jo), průhledné, málo paranoidní, ale Delon to v sobě prostě měl, modrooký samec, s šukadelickým mojo, kterému nakonec podlehne každá, byť třeba po pár facanech :-) Minimálně do určitého věku... Nakonec i ta zrzka v pohodě, akorát s výraznějším nádechem erotiky to mohlo chytit hned jiný švunk, škoda. 60% ()

borsalino

Hlavní zápletka není vysloveně originální, ale zase je velmi hutně a důkladně naservírována, takže se to tím určitě vyváží. Podivné náhody, milé úsměvy, nedobytná paměť, rodinný přítel a čínský sluha tvoří zajímavý mix postav a událostí. Poslední čtvrthodinka děj pěkně rozproudí, na jehož konci je pěkná rošáda. Zajímavý snímek. ()

slunicko2

Nevýrazný pokus o thriller.  1)  Příliš pomalý snímek nabízí neurčitou atmosféru, celkovou strojenost a především odhadnutelnou zápletku. Nemám rád, když jsem v uvažování daleko před hlavní postavou._____ 2)  Absurdní nicméně očekávaný konec nepřekvapí. Druhá pointa v posledních pěti minutách vše zrelativizovala, ale snímku už to nepomohlo. ()

dobytek

Starý francouzský filmy mám rád a když v tom navíc hraje Alain Delon, tak očekávám automaticky něco, co bude stát za vidění. Tohle je ale hodně slabej thriller o ztrátě identity. V tom roce 1967 to možná fungovalo líp, dneska to působí celý hodně naivně. Za zmínku tak stojí akorát atmosféra starýho francouzskýho venkova a pěkný prostředí, kde se natáčelo. Jinak mě na filmu nic nezaujalo. ()

Pierre

Z filmu jsou cítit ambice. Snaží se být celou dobu co nejvíc napínavý a poutavý. Sám se ale pěkně ztrapní. Rozuzlení je totiž jak z telenovely. Takový plivanec do obličeje, já neberu. Musel jsem se vážně smát. Navíc se ještě musí vše po lopatě třikrát vysvětlit. Ale ve výsledku jsem stejně nechápal to zasádní. Co mi měl film přinést. Když má nulovou atmostféru, dost falešné napětí, minimální atraktivitu a je vyprávěn tak suše. Nejhorší ale je, že z něho nevýjde žadná pointa, význam, poučení apod... Zkrátka, nic. Na tehdejší francouzskou kinematografii je to teda dost nepovedený kus. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo vo francúzskej dedine Théméricourt. (dyfur)