Zuzana Navarová, Iván Gutiérrez & Koa

(koncert)
Hudobný / Dokumentárny
Česko, 2000, 50 min

Česko-hispánský hudební mix v brněnském Kabinetu múz v záznamu z roku 2000. Jméno Zuzany Navarové proniklo na veřejnost už v osmdesátých letech, kdy tato zpěvačka dodávala svým nenapodobitelným hlasem lesk skupině Nerez. Hned prvním sólovým albem „Caribe" prokázala Zuzana Navarová svůj blízký vztah k latinskoamerické hudbě. Rozhodujícím okamžikem pro její další umělecký vývoj bylo setkání s kolumbijským zpěvákem, skladatelem a kytaristou Ivánem Gutiérrezem. Oba umělci společně vytvořili množství skladeb na španělské i české texty. Vedle komorních klubových pořadů vystupovali Zuzana Navarová a Iván Gutiérrez také se skupinou mezinárodního složení KOA. Jejich společný projekt z roku 2000, který natočila Česká televize v brněnském HaDivadle, nese název „Skleněná vrba". (oficiálny text distribútora)

papilon395

Tento záznam výjimečného koncertu uchovávám v archivu své TV a dnes dopoledne jsem si ho opět připomněla. Je to až krystalicky čistá hudba, plná emocí. Hlasy Navarové a Gutiérreze spolu splývají, doprovodní hudebníci k písním obou autorů dodávají božský zvuk a atmosféru. Latinskoamerické rytmy jsou střídavě zpívány ve španělštině a češtině. Zuzano, chybíš mi moc. ()