The Anatomy of a Pin-Up

všetky plagáty
Krátkometrážny / Dokumentárny
Veľká Británia, 1971, 28 min

Svlékli byste se pro peníze? Co kdyby se na titulní straně časopisu Penthouse v rouše Evině objevila vaše dcera, přítelkyně či manželka? Kam až jsou dívky svolné zajít, aby dosáhly pozornosti, slávy či jen možnosti exhibovat? Co ještě je společnost ochotna tolerovat?
Dokumentární snímek z raných sedmdesátých let přibližuje názory samotných aktérů podobných provokativních záběrů, modelek, fotografů a lidí z branže, ale i na ulici náhodně oslovených obyvatel. Tématem je proměna vnímání a míra erotiky v britské společnosti. (dopitak)

dopitak

Erotičtější než mnohé erotické filmy, na svou dobu snad až skandální množství lehtivých záběrů, fotek a koneckonců i názorů. Pletu se a špatně jsem rozuměl, anebo si jedna z modelek opravdu spletla slovo "pubic" (ve smyslu hair) a řekla "public" :-)))? ()

fragre

Dokument, který řeší opravdu zásadní téma pánských magazínů, tím že se ptá mužů z ulice, fotografů těchto magazínů a v neposlední řadě slečen pro tyto magazíny pózujících. Ale pro našince, jehož ranně pubertální libido bylo jitřeno luznými zjevy BB, CC, BE, OS, RW, UA, SL etc… je to velmi erotické, neb ty slečny typově těmto dobovým sexsymbolům odpovídají. Také je zde vidět jak dokáže čarovat klasická fotografie i bez pomocí Photoshopu a jiných digitálních hejblat. Ty jistě hezké dívky se teprve až na fotografiích mění ze smrtelnic v bohyně sexu, čemuž napomáhá dobová romantizující manýra. A vskutku se jedna z těch slečen dopustila takřka freudovského přeřeknutí public hair namísto pubic hair (I won’t be upset one day show my public hair), jak upozorňuje předhodnotitel dopitak. Ale v jejím případě je to v pořádku, když už bude obrázek jejího pubického ochlupení publikován v magazínu, stane se toto veřejným – tedy public. ()