90 minut

(festivalový názov)
  • Nórsko 90 minutter (viac)

90 minutter je znepokojujúca snímka poskladaná z troch navzájom nezávislých príbehov, v ktorých zúfalstvo alebo vlastné zlyhanie privedie hlavných aktérov k tragickému koncu. (sochoking)

Padme_Anakin

Zcela otevřeně musím přiznat, že jsem se s tvůrkyní tohoto filmu nepotkala, netuším, co chtěla sdělit, jaký byl její záměr (evidentně nejsem cílovka).. Nelíbilo se mi, na co se koukám, tísnivý pocit ve mně sílil a závěr byl hodně smutný, snad až drásavě bolavý.. Pochvalu za herecké výkony zaslouží ti tři zlouni, velmi přesvědčiví, takříkajíc děsivě přesvědčiví.. ()

dormouse

Těžko ohodnotit. S depresivním laděním filmu a s násilím bych se dokázala vypořádat, vadí mi ale absence motivu režisérky k natočení podobného filmu. Pořád si myslím, že umění by mělo člověka povznášet a natočit film o depresivních 90 minutách ze života 3 lidí, o nichž nevím nic, co by vysvětlovalo jejich chování, mi připadá marné a zbytečné. ()

Tess92

Tusila jsem, o co pujde, a byla jsem na to pripravena. To co jsem videla jsem vsak uplne necekala. Vim, ze na severu se na nasili evidentne divaji jinak, ale to, co bylo ve filmu ukazano mi prislo zbytecne moc. Cekala jsem neco vic na zaver, napriklad nejakou statistiku, nebo posledni zpravu, ktera by snad pusobila vyrazneji, nez explicitni nasili. Byla jsem z filmu dost zklamana, mohlo byt ukazano vic z minulosti pribehu. A zeverecna zmena z 90 na 91 minut pro me zustala nepochopena, dokud mi to nebylo vysvetleno. ()

Cyberboy

Tři půlhodiny ze života třech můžu a jejich rodin. Seversky upřímné a surové. Nic se nevysvětluje, neobhajuje ani nevyvrací. Film pouze ukazuje temnou část reality. Vzkazuje, že v Norsku není život žádnej "med", a nejspíš ne jen tam. Kvalitní zpracování, dobří herci i slušná kamera. Přesto tomu chybí jasná pointa, člověk se na to může dívat jak z pohledu mužů, tak i žen. Díky absenci "minulosti" nemůže dojít k jednoznačnému závěru. Působí to proto trochu odtažitě a nevtahne to tak, jak by mohlo. Určeno pro lidi se silnějším žaludkem - na "zváženou". (6/10) ()

hous.enka

Tak tohle je silně depresivní a mrazivé drama ze severu. Všechny tři ústřední mužské postavy jsou vlastně postiženy stejně: reagují neadekvátně, jsou mimo a řešení jejich životů jsou naprosto špatně. Zkrátka jsou, není o čem diskutovat. Za sebou musím říct, že z tohohle filmu je hodně cítit nenávist k mužům, kteří ženám jen ubližují a sami se situují do role hybatele životem, ačkoli dávno v životech těch žen už být nemají (tím myslím všechny ty tři vztahy a například i rozhovor nad pivem s distributorem a jeho neschopností rozejít se se svou přítelkyní). Za mě je film 90 minutten příliš depresivní a vedený do krajnosti, proto jen ty průměrné tři hvězdy. ()

• Celý film bol natočený v nórskej metropole Oslo. (MikaelSVK)