Archeológ z ďalekej budúcnosti nájde romantický román z našej súčasnosti. A keďže v jeho dobe neexistuje láska, rozhodne sa odcestovať do minulosti, aby zistil, čo to je „láska“. Výskumník Pax v roku 3127 nájde pri archeologických vykopávkach v starej lodi na dne vyschnutého mora kufrík obsahujúci artefakty z roku 2012. V kufríku sa nachádzajú peniaze a kniha romantickej spisovateľky Elizabeth Barrettovej. Na obale je aj autorkina fotografia. Napriek tomu, že v Paxovom svete neexistuje láska, lebo podľa učenia láska nútila ľudí robiť divné veci a bola jednou z príčin utrpenia, Paxovi kniha nedá pokoja. Rozhodne sa preto vrátiť do minulosti, aby zistil, čo je to láska, vášeň a sex. A navyše si uvedomí, že Elizabeth je ženou jeho snov a musí ju nutne nájsť. Elizabeth má však priateľa Richarda, a tak má Pax smolu. Keď sa mu nepodarí vrátiť sa do svojho sveta budúcnosti, jeho priateľ, vedec Bob, odcestuje za ním, aby ho našiel a pomohol mu. Pax sa vráti späť, ale nedokáže na Elizabeth zabudnúť. A tak urobí ešte jeden pokus – tentoraz sa vráti do doby, keď Elizabeth ešte Richard nepoznala... (oficiálny text distribútora)

RedRose

nic extra jsem od toho necekal, takze ani nejsem nijak zklamany. jednoduchy ale presto solidne zvladnuty. na dnesni televizni pomery slusne. ()

suzanne1997

Tento film bych nazvala průměrným, nelíbil se mi nedomyšlený konec, který nebyl zrovna nejlepší, když bych se podívala na jednoduchý děj, také průměr, jednoduše tento film pojednává o porozumění, žádné jiné slovo tento film nevystihuje. Na tomto filmu se mi nelíbil hlavně ten nedodělaný konec, jinak bych řekla, že byl dobrý, a co se mi líbilo nejvíce? Asi scéna, kdy dva muži z budoucnosti řídí naše auto, u této scény jsem se opravdu pobavila. Takže tento film doporučuji těm, kteří od něj moc nečekají a chtějí jen vyplnit čas ()

ARI50

Hodně sluná a zajímavá romantická komedie. Sice téma je známe a možna ohrané, ale ja jsem se smál a bavil, a hlavně hlavní herečka je pěkná a zahrála dobře. ()