Česká psychologická krimi o nenápadném chlapíkovi, který se stal nočním postrachem žen.  Tvůrci filmu Černá punčocha se inspirovali skutečnými případy, jež se udály v severních Čechách a v Praze v osmdesátých letech minulého století. Smutným hrdinou je asi padesátiletý dámský modelový krejčí, všeobecně známý jako slušný bezúhonný člověk, schopný v práci, žijící ve spořádaném manželství, pěstující andulky a po večerech kondiční běh - tedy člověk, u něhož by nikdo nehledal nezvládnutelné emoce a sexuální úchylku vedoucí k vraždám. (oficiálny text distribútora)

Karlos80

Takové československé giallo. Zajímavý námět ale nepovedené a nepřesvědčivé ztvárnění, dnes už bohužel trochu vyčpělé. Milan Karpíšek jako muž který byl terčem posměchů, byl úchyl už od pohledu, ale hrát bohužel moc neuměl. Jedna ze zavražděných (Hana Vávrová-Heřmánková-sestra zemřelé Dany Vávrové) byla někdejší hlasatelkou čst a dodnes působí v tv. ()

Thomassi

Celkem ucházející kriminálka, která v určitých pasážích působí ani ne tak napínavě, ale spíše poutavě. V jiných to na člověka musí působit jako nějaká schýza. Téma zajímavé, s troškou špetkou erotiky. Už od začátku mi bylo jasné, kdo bude vrahem, takže napětí se z filmu úplně vytratilo. Milan Karpíšek prostě už od pohledu vypadá jako nějaký uchyl (nevím, jestli to byl záměr tvůrců), tudíž mi jeho výkon nepřipadl nějak špatný, spíše právě proto se na tuto roli hodil. Není to nic extra, ale koukat se na to dalo. 50%. ()

Jara.Cimrman.jr

"Holky! Mistr se nechce smát." Kdybych musel dlouhá léta poslouchat "inteligentní" kvokání modelek, tak bych asi taky občas nějakou uškrtil. Že to není normální? Já bych to taky nikdy neudělal, protože nejsem žádný úchyl. Já bych je jenom někam zatáhl, přivázal k posteli a ... taky ne? Jestli já tedy nakonec ten úchyl nebudu. Ještě si to rozmyslím a mezitím budu konstatovat, že technika vraždění mistra Opatovského nestála za moc a soudruzi kriminalisti se taky moc nevytáhli. My nenápadní slušňáci se totiž lovíme těžko. ()

klima777

Skutečně by mě zajímalo, jak Milan Karpíšek – operní pěvec – přišel k roli fetišistického vraha? Jeho mimika byla úžasná... Dodnes si film pamatuji, neboť jsem dostala několik záchvatů smíchu. Což se za jistých okolností počítá... Jinak se jedná o normalizační detektivku, čímž je řečeno prakticky vše. ()

Billie777

Vzpomínám si, jak jsem na to ráda koukala už v dětství. Přišlo mi to nchvílemi i docela děsivý a bavil mě ten úchylný vrah a jeho pocity a myšlenky, které se mu množily v hlavě, "ožívající figuríny" apod. Dnes to vidím jako takovou celkem povedenou, průměrnou detektivkou. Námět byl super ale natočit by se to dalo lépe, víc napínavě, možná kdyby to natočil schopnější režisér a do hlavní role byl obsazen jiný herec, bylo by to jiný kafe. Milan Karpíšek se do role sice hodil vzhledově, image úchylného vraha mu sedla, ovšem hrát moc neuměl. Některé scény mi už od dětství přišli trochu zvláštní - třeba to, jak vrah svojí oběť uškrtil úplně hladce, aniž by se nějak víc bránila a za pár vteřin bylo po ní. Tehdy jsem si říkala, že já bych se bránila o dost víc. Vždyť před tímhle dědulou by se mohla ženská ubránit docela hravě. Působí to trochu komicky. Film není moc vymakaný a je to škoda. ()

• Keď Milan Karpíšek (dámsky krajčír) v máji 2002 zomrel, televízia film na jeho počesť znova vysielala. Dva dni potom Olgu Hrubú (učiteľka hudby Marta), ktorá hrala jeho druhú obeť, prepadol na ulici neznámi chlap. Našťastie ju iba okradol. Keď to potom hlásila, policajti si ju chvíľu prezerali, a potom sa spýtali: "Nejste vy ta uškrcená z toho filmu?" . (Raccoon.city)
  • Milan Karpíšek (dámsky krajčír) sa síce hlavnou úlohou v tomto filme stal zo dňa na deň hviezdou, ale reakcia ľudí a kolegov ho zranila. Keď skúšal v divadle operu, stávalo sa, že mu režisér povedal: "Celkom dobré, ale ten vrah ti šiel lepšie". A "vrah" na neho pokrikovali aj jeho niektorí kolegovia. Ďalšie filmové role už Karpíšek nedostal. Ľudia si ho zafixovali ako vraždiace monštrum a to sa do úlohy napríklad takého lekára jednoducho nehodilo. (Raccoon.city)
  • Natáčelo se od 15. května do 20. prosince 1986. (GASTON73)