Na jaře 1941 dojde v centru Moskvy k napínavému střetnutí dvou rozvědek. Cílem tajné Hitlerovy operace je dezinformovat Stalina o plánech útoku Německa na Sovětský svaz. Proti géniovi německé rozvědky se postaví major a poručík se svým týmem. (larsvontrier)

Hols

Tak trochu ruská Bondovka až na to, že oddělení Q chybí a mladý agent 007 je teprve v zaučování u chlípného rudého majora. Příběh byl celkem propracovaný a záživný. Neustále mě to nutilo přemýšlet, jak tohle může skončit. Takže zábava poměrně obstojná, ale pár věcí přeci jen vytknout musím. A je to začátek a konec. Protože když jsem viděl ten zápas v ringu ze začátku, tak jsem myslel, že to je vtip. Hlavní hrdina dle mých boxerských zkušeností boxoval jak debil a vím zcela jistě, že se tenkrát takhle blbě neboxovalo. Tento fakt bych přešel, kdyby film natočil nějakej změkčilej frantík, ale že jde o zemi kde je to velice propagovaný sport tak nemůžu jinak. A konec byl taky více než zvláštní. Velmi mě překvapilo, že právě soudruh nejzápřísáhlejší komouš věnoval frajerovi svobodu díky jediné osrté větičce. Happy end jak sviňa a ferda si to odhopsá za svou Nastěnkou. ()

Všežrout

Svižně natočeno (především zde již zmiňovaná kamera zaslouží pozornost), s kvalitní výpravou a sympatickými herci. Na historickou realitu zapomeňte, tohle je šestáková povídka, která vypovídá toliko o II. sv. válce jako počítačová hra Wolfenstein. P.S.: Pokud jste nikdy neviděli důstojníka NKVD tančit tango, prosím, zde máte jedinečnou příležitost ;-) ()

Jehova

Poměrně potrhlá, ale zajímavá záležitost z alternativní historie předehry k Velké vlastenecké válce. Protože se jedná o alternativní historii, tak zde pomíjím videokonferenci mezi Hitlerem a Canarisem, i další špionské vychytávky, které agenti využívali. Za obrovské plus považuji to, že je ve filmu zobrazena Moskva, jak by zřejmě vypadala, kdyby se podařilo uskutečnit Generální plán přestavby města z roku 1935 (dostavěný Palác sovětů, rekonstrukce čtvrti Chamovniki, atd.), byť doplněný o stávající mrakodrapy, se kterými původně tento plán nepočítal (stejně, jako vyobrazené pavilony na Všesvazové zemědělské výstavě, i ony byly postaveny až po válce). ()

JohnSmith

Tak nevím jak moc vážně se tvůrci brali, ale místy to bylo opravdu příliš. Boxerský zápas natočený ve stylu moderních soubojů, sovětský agent přemůže deset protivníků najednou holýma rukama a Hitler komunikuje s Cannarisem přes televizní obrazovku? To je fakt moc a nepřišlo mi,že by Andrianov točil s nadsázkou. Krom toho to byla hrozná slátanina. ()

flyboyeda

Diky sve az patologicke zalibe ve spionaznich filmech uz jsem v minulosti narazil na leccos, ale tento snimek je teda hodne "experimentalni". Na muj vkus az prilis, preci jen jsem asi konzerva, s paskvilnim vysledkem mam totiz tentokrat problem. Mozna ma forma tohoto spise komedialniho filmu pro nekoho sve kouzlo, pro me moc ne. Brat jej lze vazne jen stezi. Mozna napomohl jiz tradicne brutalne bizarni cz dabing, jehoz tvurci se az prilis snazili vcitit do sverazne ruske duse. Cz/uk titulky opravdu nebyly k nalezeni, skoda... ()

• Ve filmu se objevují záběry Moskvy, jak by vypadala v případě realizace Generálního plánu přestavby města z roku 1935 a dpolněná o soudobé mrakodrapy, se kterými tento plán původně nepočítal. (Jehova)
  • Scéna, kde hlavní hrdina odešle depeši do Německa s nejvhodnějším datem zahájení útoku, byla natočena v bunkru u stanice metra Taganská z poloviny 50. let, kde původně sídlil náhradní štáb dálkového letectva. V buknru je dnes otevřeno Muzeum Studené války. (Jehova)
  • Záběry na budovu NKVD na bývalém náměstí Dzeržinského (Lubjanka) odpovídají polovině 80. let 20. století, kdy byla nokončena rekonstrukce levého křídla a stavba tak získala dnešní symetrickou podobu. (Jehova)