Promo

Danken07

O mange Kingdom som toho počul už strašne veľa, väčšina ľudí ju totiž považuje za tu najlepšiu. Docela ma zaujímalo, ako je na tom anime adaptácia. O hroznej animácii som vedel už od začiatku, takže ma to až tak veľmi neprekvapilo. Niekedy sa stane, že použijú 2D animáciu, ale väčšina je animovaná 3D. Zo začiatku ma to moc nebavilo, to hlavne vďaka zlej animácii, otravnému protagonistovi a komédii. Hlavný hrdina sa vôbec nehodí do tejto série, je to vlastne shounen protagonista v seinen sérii. Tento typ komédie mi tu prišiel taktiež troška nemiestny. Až vo finále ma seriál začal skutočne baviť, tam začali rozvíjať charaktere (Ouki je moja najobľúbenejšia postava tejto série). Keď sa začali postavy chovať divne (Kyou Kai - ep 23, Ka Ryo Ten - finále), tak mi došlo, že tvorcovia toho veľa preskočili. Táto séria je o vojne, a ta tu vypadá fakt otrasne (nielen vďaka animácii ale aj vďaka cenzúre násilia, čo spravilo zo seinen mangy shounen). Osobne mi troška vadilo, že v tejto historickej mange existujú postavy, ktoré majú nereálnu silu/schopnosti. 40% ()