Snímek Noc, kdy přepadli kabaret Minských se odehrává v kabaretním světě rozdováděných dvacátých let. Kvakerská dívka Rachel Schpitendavelová (Britt Ekland) přichází do New Yorku s nadějí získat práci jako taneční interpretka náboženských příběhů. Dostane práci v kabaretu Minských, kde ale mají taneční čísla k biblické inspiraci opravdu hodně daleko. V řadě příběhů, které vedou k tomu, že Rachel během jedné půlnoční show u Minských omylem vynalezne striptýz, vystupuje spousta osobitých postav: hlavní komik Chick Williams a sukničkář Raymond Paine ; Billy Minsky, jehož snahy dostat své košilaté show do National Winter Garden neschvaluje Minsky senior, který má celý kabaret pronajatý; gangster Trim Houlihan, který by chtěl kabaret zavřít, pokud ho nevezmou do hry; Rachelin silně nábožensky založený otec Harry Andrews, jenž se ukáže v New Yorku právě včas, aby viděl svou dceru nahou před nadšeným publikem; a také Vance Fowler, samozvaný ochránce veřejné morálky, kterého by chtěl Paine ztrapnit tím, že Rachel předvede náboženský tanec. Film je adaptací stejnojmenného románu z pera Rowlanda Barbera. (oficiálny text distribútora)

Master19

Podivně koncipovaný - viceméně sentimentální - pohled na burlesku a šantánovou kulturu 20. let minulého století vůbec. Jediným tahounem je filmu příslib (nepokrytě avizovaný hned v prvních minutách snímku), že ta líbezná a svůdně nevinná dívenka vynalezne striptýz. Kdo by si na to nepočkal, že? :-) ()

dopitak

Smekám před odvahou, se kterou se Mademoiselle Fifi (Britt Ekland, jinak také "bond girl") v kabaretu odhalila, přeci jen v době vzniku filmu ženská ňadra moc často na plátnech nevidíme.___ Noc, kdy přepadli kabaret Minských je film s velmi zavádějím a snad i mnohoslibným názvem, po jehož zhlédnutí nás čeká rychlé vystřízlivění. Hodnotím jej plně v kontextu filmů britského komika Normana Wisdoma, byť se tentokrát jedná o USA produkci. A jako takový, a snad právě proto, nemůže ve srovnání, s především staršími počiny tohoto herce, uspět. Velmi plytký děj je ještě umocněn prapodivným střihem, který se mi ale vůbec nelíbil a jehož logika mi zůstala až do konce utajena.___U Wisdomových komedií si divák rychle navykne očekávat fůru legračních gagů, což se ale v Minských nekonalo. Norman je ve filmu hodně vidět, ale tentokrát není hlavní hvězdou (kdo jí teda ale je?), což snímku hodně uškodilo. ()

stanlyOu

Toto mi nesadlo. Friedkin takýto prešľap asi ešte nespravil, na komédiu málo vtipné a príbehovo plytké. Obrovské sklamanie. 2/10  ()