Pokus o sebevraždu

(festivalový názov)
  • Taliansko Tentato suicidio
Krátkometrážny
Taliansko, 1953, 24 min

Povídka z kolektivního filmu L’amore in città (Láska ve městě) je koncipována jako anketa pátrající po pohnutkách, jež vedly několik lidí k pokusu o sebevraždu. Rozhovory se skutečnými kandidáty sebevraždy odhalují bezprostřední i zasuté příčiny jejich zoufalého gesta. Film bude uveden v Poctě Michelangelovi Antonionimu I. (MFF Karlovy Vary)

Don Carlos

Nezapomenutelná scéna: dívka si podřezává žíly, když při tom otočí zápěstí ke kameře, neukáže se krvavá čára, kterou možná divák očekává, ale skutečná (již zahojená) jizva. Vynikající inscenovaný dokument se skutečnými lidmi, kteří se pokusili o sebevraždu. Škoda, že nevznikl druhý díl, který by se k oněm lidem vracel třeba po 20 letech. Zajímalo by mě, jak jejich osudy pokračovaly. [sobota 30.6.2012, 47.MFF KV, Pocta Michelangelovi Antonionimu] ()

Slarque

Rozhovory s lidmi, kteří se pokusili o sebevraždu, nevedou k ničemu, co by se nedalo předem očekávat. A hrané rekonstrukce těchto pokusů jejich samotnými aktéry to nijak nezachrání. Asi je to tím, že přístup typu: opustila mě moje láska, hup pod náklaďák, beru jen jako vrchol egoismu. Kdo se zeptá, jak k tomu přišel řidič toho náklaďáku? Film o slaboších, kteří nechtěli žít, aniž by pro sebevraždu měli nějaký ospravedlnitelný důvod. Z mé strany nezájem. ()

bassator

47th KVIFF 2012 - TRIBUTE TO MICHELANGELO ANTONIONI - Pocta Michelangelovi Antonionimu (Tentato suicidio (Ep. L´amore in città) / WHEN LOVE FAILS / Pokus o sebevraždu) ()