Kazoku: Tsuma no fuzai, otto no sonzai

• Japonsko 家族 ~妻の不在・夫の存在~ (viac)
všetky plagáty

Kamikawa Rjóhei má syna v předškolním věku a pěknou manželku Satomi. Chce pro ně to nejlepší, a tak pracuje a pracuje, až úplně zapomíná, že oddávat se jen práci není to nejlepší, co pro rodinu může udělat. Ovšem brzy to zjistí, když mu jednoho dne žena zavolá, že se chce rozvést a že se postará o jejich syna. Jenomže zároveň chce uspět na poli práce, které se vzdala, když se vdala. I přesto, že se chce o dítě postarat sama, na pár dní ho svěří Rjóheiovi do péče, aby se mohla věnovat práci. Ten zprvu neví, co si má počít, ale brzy se s novou rolí sžije natolik, že si chce syna nechat v péči. (Zíza)

Zíza

Zajímavé drama z prostředí, kdy rodina přestane fungovat (nebo alespoň si to myslí manželka). Má to je osm dílů po 45 minutách (až na ten první), rychle to ubíhalo, mělo to docela příjemně svižné tempo, takže mě to ani nezačalo nudit. Išida Juriko, Tanouči Jutaka i Watari Tecuja hráli dobře, Někdy víc a někdy míň. Ovšem chlapec nikoliv. Je mi líto, ale prostě tenhle dětský herec byl hodně špatný, a tak mi to kazilo zážitek z jinak docela povedeného příběhu. Plus další minusové body to schytalo za scény, u kterých jsem si říkala „to tady přece být nemusí“, „prosím ne, to vidět nechci“. Byly to scény, které mi do jinak docela pohodového seriálu (navzdory tématu), prostě přinesly nepříjemné narušení. Ale i tak pěkný seriál, pokud máte chuť na rodinné drama, které nemá přepálenou stopáž a je trošku naivní, tak rozhodně doporučuji. ()