honajz2

A jsem na konci. Asi tenhle komentář bude (pochopitelně) delší, jelikož je to závěrečná epizoda a u mých nejoblíbenějších seriálů u nich vzpomínám na to, jak si rozporuplně pouštěl pilot a jak mě to pak chytlo... Prostě nostalgie, no. A u každé závěrečné epizody jsem nervní, protože si přeju důstojné zakončení. Co ale musím říct je to, že u žádného jiného seriálu jsem ze závěru neměl tolik rozporuplných pocitů. Ani nedokážu říct, jestli to jako důstojné zakončení beru. Určitě jsem si představoval jiný závěr, ale zase na druhou stranu - je chytře vymyšlený a celému seriálu a jeho světu dává mnohem hlubší a větší smysl. Vlastně to dělá celá epizoda. A dost mě to překvapilo, protože něco takového od animovaného seriálu "určeného" spíš pro děti fakt nečekáte. Ano, dalo se to čekat, z pár dílů, víme, že minimálně tři postavy ví (abych nespoileroval), ale stejně mě to překvapilo. Což už je co říct, když mě seriál na konci 6. série u 240 dílů stále dokáže překvapit. Jestli jsem s tím koncem spokojený ale fakt říct nedokážu. Nechci spoilerovat (ačkoli tyhle moje komentáře asi nikdo nečte), ale něco málo naznačím - ten seriál skončil. Jakože opravdu skončil. Nicméně já zastávám teorii, kterou jsem podrobně rozepsal u Perimetru a za tou si stojím - když to jednou vzniklo, bude to existovat i nadále, dokud někdo nevymaže všechny stopy. A tenhle seriál zanechal stopu podle mě dost velkou. Já bych tu poslední scénu dokázal rozebrat na slohovou práci a klidně bych ji rozebral i tady, ale zase nechci být za magora a stejně by to asi byla jen ztráta času. Nicméně, jsem rád, že jsem se kdy k tomuhle seriálu vůbec vrátil, protože jsem udělal dobře. Pár let zpátky jsem to neměl rád, teď jsem do toho "dospěl" (to je příšerné přirovnání) a zamiloval si to. Asi bych za to měl poděkovat svému bratrovi, protože asi díky němu jsem to znovuobjevil. Stejně mě ale mrzí, že už to končí. Bylo to skvělých 240 epizod a nelituju stráveného času ani u jedné - vždyť mi nejednou tenhle seriál výrazně zpříjemnil den. A už dost toho vylévání srdce, už jsem s tím otravný. Jo, btw, po skončení seriálu pak vyšla ta clipshow, což by teoreticky znamenalo, že... Už s tím otravným teoretizováním přestanu. Seriál za 5*, závěr za takové rozporuplné 4*. ()