Debutový film britského rapera Plan B zachycuje britský underground v nejsyrovější podobě. Krádež, prostituce, drogy a vraždy jsou na denním pořádku. Režisér - vypravěč, vás provede londýnským podsvětím a přesvědčí vás o tom, jak je britská vláda pasivní k jakémukoliv řešení. Nedílnou součástí filmu je hudba, kterou zajistil právě režisér a jeden z největších talentů současné britské hudební scény. (sedlina88)

frantad odpad!

Chvíli jsem si myslel, že se to odehrává někde v JAR, až pak jsem s hrůzou zjistil, že je to v Anglii. Dost nechutná oslava zločinu a omlouvání zločinců. V druhé části filmu hodně nerealistický děj. Další bod dolů za hudbu, pokud se to tak dá vůbec nazvat. Nejčastější slovo "the f*ck". Už žádné body nezbyly, takže odpad. ()

Jardinero

Drsnej pohled do jeste drsnejsiho sveta, do nocniho Londyna. Plan B mel skvelej plan na svuj debut a ten plan mu vysel na vybornou! hudba, a proste vsechno jednoznacne za 5 ()

Sacrex

Muzikálu veľa nebolo, ale neprekážalo mi to. Raper počas filmu, komentuje osudy ľudí a spoločne s náhodnými umelcami na uliciach dodáva filmu umeleckosť. Ku koncu filmu som už aj zabudol na hudboné prvky. Film ukazuje drsný život britského podsvetia. Bolo to až tak drsné, že by som to prirovnal k filmu Requiem for a Dream. Brutalít bolo teda mnoho. Každá postava páchala zločiny a každá niesla následky. Má to veľmi pekný scénar. Do prepleteného deja postupne prichádzajú nové charaktery a uzlíček napätia sa nie a nie vyuzliť. Zápletok pribúdalo čím ďalej tým viac a minutáž filmu to rozhodne posunulo, ale mne to nevadilo. Keď si film užívam, dĺžka nie je problém. ()

zjs

Skvělá práce kamery a zvuku v jinak nudném britském prostředí. Obdivuji, co se tím dalo všechno zachránit, ale ne spasit. ()

dalver

Od úspechu Kidulthood sa Angláni akosi zasekli. Dookola to isté podanie so snahou ukázať ako sa má britská mládež zle. V akých podmienkach žije s čím musí bojovať a čím sa pretĺkať. Drew má evidentne dosť nápadov, ale vystrieľal ich zbytočne veľa do jedného filmu. ()

Broen

Hodně depresivní a hlavně proto, že je to ze života. Chvilkama jsem si říkala, staň se aspoň něco dobrýho, protože jsem z toho fakt neměla dobrej pocit. Riz Ahmed znova ukázal, že je fakt dobrej herec. Nezklamal totiž ani v Jednom dni. Možná by se tenhle snímek měl preventivně pouštět dnešním teenagerům, aby věděli, jak rychle a někdy zcela náhodně se můžou dostat na zcestí. Rapera Planea B teda fakt neznám, ale docela to de :-) ()

BaseDallas

Niekedy sa zdá, že UK gangstas sú máličko drsnejší, ako ich kolegovia v júesej. Ostrovný hnus XXL a výborné texty od Plan B k obrazu, to chceš. ()

Kylee

Hodně dobře vykreslené prostředí i koloběh pouliční kriminality... Bez přikrášlování, bez moralizování nebo podsouvání laciných řešení či klišé... Vše s hudebním doprovodem od Plan B, který k tomu sedí dokonale... Čekala jsem jen další tuctový film na téma gangy, drogy, násilí atd., ale toto pro mě tedy bylo velmi příjemné překvapení... ()

Kowl3r

Dooosť drsné, i keď príbeh z dieťaťom vo vlaku som preskočil, pretože som čerstvý otec, ale tento film mi dal zabrať. Pevne dúfam že toto nás ešte pár rokov počká ak už to tak nieje :/ ()

Major776

Je opravdu posláním lidské rasy činiti to co činí? Jsme na této planetě právě proto aby jsme se chovali hůř než zvěř? Jsme ještě vůbec lidi?Zdá se, že film pojednává o anglickém podsvětí, ale podobnosti lze nalézt v každém koutě "modré planety"! --- Skvělá hudba, dobrý střih, netradiční filmové vyprávění - rozhodně dobrý film! ()

creTin

Rapovej muzikál se střípky londýnského podsvětí. Mladej kluk, co funguje mimo gang, je na předměstský škole vnímanej za lúzra, ale do fungování v něm už nestihne dorůst. Obyčejnej chlapík ma za kámoše absolutního šmejda, ale nemá z "pracovního" koloritu moc šanci uniknout, pokud definitivně nezmízí. Prostitutka musí "obsluhovat" zákazníky vedle kočárku, aby uživila dítě v něm. Je to absolutně černý vidění kriminality velkoměstský periferie v nekonečnym cyklu, ale náhled do ní prostřednictvím sledování prolínajících se osudů něco sděluje mnohem líp, než spoustu moralistických filmů ze stejnýho prostředí. Postavy se představují vlastním trackem, rapový symfonie od Plan B se vůbec hodně povedly. Některý scény pak jdou přímo do živýho. Když se kluk připojí ke gangu a obraz mlácení spolužáka se přepne do malýho formátu videa z telefonu, jsme najednou blízko věcem z Rozzlobenejch mužů, Návratum do reality, Zvraceny.cz atd s tagem bitka. Možná je trochu škoda, že se s technikou amatérskýho videa nepracuje víc, v tomhle kontextu její použití má sílu a dává smysl. ()

coubes

Zajímavý audiovizuální projekt. Žádná idiotská americká gangsterka hollywoodsky zabarvená a epicky provázející diváka až k vrcholu, či konci hlavní postavy. Je to spíš patetická reakce na stupidní sociální - asociální evropskou politiku současnosti. Film je jedno velké klišé, ale funguje to. Rapový doprovod doplňuje příběhy jednotlivých postav je přímočarý, jako celé filmové vyprávění, není tam nic o jachtách a nesmyslech, jako z americké produkce, takže proč ne. Film není obhajoba postav, které představuje, ani absolutní kritikou systému jako takového, spíš společnosti, jako celku. Každá společnost, ve které vyrůstáme, nás nějak utváří. Například verbal-ní diskutér pravděpodobně vyrostl na bazalech s šálou přes oči a rozbitým "kriglem" přes hlavu, proto se vyjadřuje, tak jak se vyjadřuje. Přesto mu nikdo neupírá právo se vyjádřit. Je to smutný úkaz jedince, který se po dokončení základní školy bojí, že když bude pokračovat se studováním, tak se stane homosexuálem. Film je reflexí stavu a doby ve které se více, či méně Anglie s přistěhovaleckými problémy, nachází. Tak trochu v duchu: "shit happens" ()

danny79

Po pocatecnim dojmu ze Ill Manors bude jen 2 hodiny cernoskyho rapu (ktery nemam rad) se zacaly objevovat postavy se zajimavymi zivotni pribehy a nasel jsem si i nekoho s kym sympatizovat. Je to zahrano velice realne, se syrovou atmosferou bez prilisnych emoci (samozrejmne tohle jsou anglani a ne ti priposrani amici) a dobre napsane – charaktery urcitych postav jsou slusne zpracovane clovek se v pribehu neztraci. Zaver se mi, narozdil do mnohych zde hodnoticich libil a u me jeste zvysil celkove hodnoceni. ()

kolmanius

Výborný film narežírovaný anglickým raperem Planem B. Ill Manors vás vtáhne do světa ulic se vší lidskou zkažeností bez zbytečného zkreslení či zveličování. Celý film je navíc doprovázen skvěle odvedeným soundtrackem, v němž skrze každou skladbu vypráví jednotlivé příběhy. Soundtrack také vyšel jako jeho třetí studiové album. ()

slatkakuca

Londýnská Špína Baltimoru ve 121 minutách. Strašně mě bavil nápad se soundtrackem, měla jsem i štěstí na dobrý titulky, jen to stíhat, byla občas fuška. Opravdu šílená jízda, nic víc k tomu netřeba dodat. ()