Yûsei ôji

• Japonsko 遊星王子 (viac)
všetky plagáty

Oktavianus odpad!

Vrchol trashe, prý nejhorší japonský film všech dob (nedokážu posoudit), v každém případě jeden nejstrašnějších filmů vůbec. Ed Wood či Bertík Gordon jsou vedle nepochopeného (a zřejmě nepochopitelného) génia Wakabayashiho oscaroví režiséři, Robot-monstrum má těžkou konkurenci. Neskutečné. Opravdu neskutečné. Japonská verze superhrdiny, který se živí jako čistič bot, ale ve skutečnosti je to dementně namaskovaný Prince of Space, kterému kdoví proč neublíží výstřely z legračních dětských laserových pistolek. Jeho protivníky jsou nájezdníci z cizí planety, co chtějí ovládnout Zemi, ale vypadají jako kuřata. Smrtelně vážně. Vrchní kuře, jejich šéf, se každých pár minut ďábelsky směje, když věští konec planetě nebo nějakému člověku, chudáci jeho hlasivky, a zní naprosto dementně. Ostatně jako celé dialogy - nevím, zda natolik brilantní byli už Japonci, nebo za to mohl anglický dabing, ale po zkušenosti s těmito imbecilními dialogy se hluboce omlouvám všem filmům, které jsem z toho kdy osočil. Do toho tam jsou i nějaké děti, co nemají problém dostat se do střežených vojenských zařízeních, létají tam kosmické lodě víc jak ve Star Treku a vypadají jako takové ty plastové lodičky do vany, co jsme se s nimi koupali jako malí. O hereckých výkonech či tricích se nemůžeme bavit vůbec, je to zpotvořenina nejhoršího kalibru, směšná a dementní. Opravdu dementní, i jako pohádka pro šestiletý dítě to nemůže uspět, to by to dítě muselo být opravdu hodně ožralé. Trash, přátelé. Takhle vypadá dno trashe. ()

corpsy

Podobne, ako predchádzajúce TV tokusatsu dobrodružstvo, zocelené do celovečerného filmu ( SUPER GIANT ), aj tento seriál nabral svojrázny celovečerný zostrih. Kto by znalý, milujúci staré prepálené dobrodružstvá, nečakal niečo takéto? V prvom rade sa Japonci chceli baviť. A myslím, že sa bavili aj ostatný. Aspoň teda tí, ktorí majú radi zábavu tohto druhu. Lepenkové kulisy, hračkárske triky a over the top hranie. Prečo som teda nedal maximum? Rád sa bavím na raritách, ako je toto, ale tu som sa bavil málo. Prečo? No proste nie každý zlý film, je dokonalý. ()