Hrdinou svižné a zábavné podívané je italský automechanik Guido Falcone, který má možnost zdědit po bohatém americkém strýčkovi rovnou miliardu, ovšem pokud se o dědictví přihlásí do dvaceti dnů, a to přímo v San Franciscu. To se pochopitelně nezdá být problémem, ovšem jen na první pohled. Guido se totiž bojí létat. Cestou za pohádkovým dědictvím tedy cestuje lodí, vlakem i autem, na koňském hřbetě i na kole a nakonec dojde i na vrtulník a padák. Není to cesta ledajaká, protože se během ní zamiluje do krásné Rosi Jonesové, která pracuje jako detektiv a navíc se vynoří temné síly, které chtějí zmařit jeho cestu a připravit ho tak o celé dědictví. A tak je Guido unesen, vězněn a musí se odvážit značně riskantních útěků a honiček, aby dosáhl cíle v patřičné době. (oficiálny text distribútora)

Tuty

Na tom filmu je hrozně vidět, že je americkej. Děj je po přečtení zajímavej, ale rozhodně se z toho dalo dostat víc (čekal jsem tak TROŠKU něco ve stylu Cesty kolem světa za 80 dní - překážky, humor, akce). Hudba je příšerná (oproti zvyklostem italské a francouzské produkce), celkově to působí jako špatně sestříhanej mišmaš. Role Terence Hilla je nezajímavá a prakticky jsem se pousmál za celej film asi tak dvakrát. Na druhou stranu - druhá polovina má rozhodně větší spád. Scéna v Grand Canyonu je fakt cool, včetně té závěrečné debaty ve Falconeho firmě (což je asi taky nejvtipnější scéna celého filmu). No zkrátka já se prostě nudil, a to hlavně v první půlce (a to mám samozřejmě Terence Hilla v oblibě). ()

v.indruchova

Terence (Qudo) je švihák, jelikož se většinu dovedností naučil z westernů. Jeho bídná společnice je dle mého je nepěkná, ale myslí si opak i okolí z ní blázní, nevím proč charisma u ní nenajdete. Ani za nehtem malíčku. Na mě je to hodně utahané. ()