Lisa, medveď i motocikl s koljaskoj

• Sovietsky zväz Лиса, медведь и мотоцикл с коляской (viac)
všetky plagáty
Animovaný / Krátkometrážny / Rozprávka
Sovietsky zväz, 1969, 10 min

Medvěd, domácí kutil, si postaví motorku s kárkou, aby si usnadnil těžkou práci. Protože je staré dobračisko, vozí po práci v kárce všechnu lesní drobotinu, zajíčky, veverky a všechny ostatní, kdo ho požádají. Možnost nemuset chodit pěšky, ale nechat se vozit, se zalíbí lišce a od medvěda kárku za košík malin koupí. Medvěd jí kárku doveze tam, kam si liška poručila, ta však trvá na tom, že kárku koupila tak, jak je, tedy přidělanou k motorce a medvěd je tak nucen dělat práskané lištici šoféra. Od nepříjemného břemene mu nepomůže ani lesní soudce sova. Medvěd se tedy s vychytralou zrzkou bude muset vypořádat sám. (Jezinka.Jezinka)

Jezinka.Jezinka

V lese se tedy dějí věci, když už tam mají i svého právníka, docela by mě zajímalo, s ohledem na to, co tam provádí medvěd, zda je v lese i dopravní inspektorát. Ještě to tedy nezašlo tak daleko, aby tam byla škola či školka, protože všichni ti zajoši a veveřice se tam poflakují zcela volně, ohlodávají trávu a stopují medvěda. Medvěd je šikovnější, než kdokoliv, koho měl v Receptáři Přemek Podlaha, protože dovedl uvést v chod kolo bez řetězu. ()