Ray Mears Goes Walkabout

(relácia)
Veľká Británia, 2008, 4x60 min

Účinkujú:

Ray Mears

Čtyřdílný dokumentární cyklus s Ray Mearsem o technikách přežití, domorodé kultuře i přírodních krásách Austrálie, ve kterém se potká s řadou odborníků na Bushcraft (techniky přežití v přírodě).
Seznam epizod:
1. Desert – po stopách Johna Stuarta McDoualla, který se stal prvním Evropanem, který uspěl v přechodu australského kontinentu z jihu na sever a zpět.
2. The Bush Tucker Man - cesta přes Queensland s Lessem Hiddinsem, který je známý díky seriálu Bushtucker Man (TV seriál o přežití 1988 -2004). Poprvé se Ray Mears setkává se svým hrdinou a navzájem si vyměňují zkušenosti o technikách přežití.
3. Torres Strait – cesta na ostrov Torres Strait , kde nás původní obyvatelé seznámí se svou historií a znalostmi, které jim pomohly přežít i v době druhé světové války. Druhá část vypráví příběh Barbary Thompson - mladé ženy, která ztroskotala v polovině devatenáctého století na tomto ostrově.
4. Rock Art - Ray cestuje s domorodou umělkyní za malbami dávných předků. V oblasti Kimberley v severozápadní Austrálii je plno skalních maleb, které jsou nesmírně důležité a cenné pro domorodou kulturu celé Austrálie. (Dragoni)