George Stobbart

Podivný thriller o motorkárskom gangu, ktorý narobí bordel v jednom americkom malomeste, čo vyvolá odpor a túžbu po pomste u niektorých miestnych obyvateľov. Keď som na film narazil, bol som zvedavý či nepôjde o nejaký zapadnutý klenot, už len pre to, že to má takú nepríjemnú, sleazy atmosféru, zaváňajúcu až surovým, opustene apokalyptickým nádychom prvého Mad Maxa, ale to by som už prechválil príliš. Pretože odhliadnuc od toho štýlu je to vlastne len nudnejší revenge kúsok. ()

JFL

"Punk Vacation" zkouší aktualizovat koncept motorkářských exploitation bijáků 60. let pro éru konce 80s, takže tentokrát se slušňácký americký zapadákov stává terčem řádění rozjívených pankáčů. Bohužel výsledek se pramálo liší od schematických a jednotvárných příspěvků původního subžánru a nenabízí reálně nic moc záživného. Na jednu stranu se film nebere moc vážně, co se projevuje v místy až slapstickových epizodkách závěrečné třetiny, kde vidlácká trestná banda nahání pankáče po lesíku. Ale ani chvilkové záchvěvy nadhledu nijak zvlášť neředí tuctový patos a nedokáží rozložit tradiční strukturu. Aby nezastínili zoufalé venkovské normies, jsou pankáči vykreslení jako pitomá jelita, a tak nakonec nemá divák vůbec komu fandit. ()