Vějíř starých hitů

(relácia)
všetky plagáty
Hudobný
Česko, 1994, 40 min

Vzpomínka na populární písničky 60. let v podání předních zpěváků. (oficiálny text distribútora)

honajz

Tohle se mělo jmenovat spíše Vějíř starých brněnských hitů. Jde o slepenec - bez ladu a skladu, bez koncepce, bez nějaké snahy držet se alespoň nějakého stylu (tedy kromě jistého feminismu ať daného texty písní nebo děním v obraze - muži shození ženou ze židlí, Amazonky viz dále - a také tím, že je zastoupeno více zpěvaček, než zpěváků), písniček brněnských zpěváků. Většinou studiovky. s výjimkou zápasu v ringu Franty Kocourka a 11 Amazonek někde na pouti (Amazonky vyhrají). Zajímavý je pořad také tím, že uvidíme tehdy brněnskou zpěvačku Evu Pilarovou s Eduardem Hrubešem (ano, tím, který uváděl Neváhej a toč). Také se nám - opět naprosto neústrojně do pásma písní vložené - dostane scénky se Stellou Zázvorkovou, podle mne nijak vtipnou, jak fandí na boxu. A na závěr zazpívá božský Karel. ()

• Ve videoklipu k písni „Amore, amore“ se objeví Franta Kocourek, který v ringu na pouti má bojovat s jedenácti Amazonkami. Jde o jedinou nestudiovou písničku sestřihu. (honajz)