Po smrti storočnej Trudy zostanú na konci dediny lukratívne pozemky so starým domom. To sa hodí starostovi (Pavel Kikinčuk) a jeho príbuznému, ktorí majú na pozemky zálusk a chcú tu vybudovať autobazár. Lenže pozostalí Hálovci (Miro Noga, Jitka Sedláčková) so synom Adamom (Jan Dolanský), sa rozhodnú, že sa im vila páči a opravia ju, aj keď v nej vraj straší. Podtitul filmu "z listu vidieckej klebetnice" naznačuje, že na scénu vstúpia aj miestne zbožné ženy na čele s "univerzálnou" klebetnicou Horáčkovou (Jana Synková), ktorá o všetkom vie, od všetkého má kľúče, všade bola dvakrát a uzurpuje si právo do všetkého zasahovať. Práve do tejto dedinky prichádza nový farár (Lukáš Langmajer). Zbožné ženy čakajú váženého dôstojného pána, ale z auta vyskočí mladý, športovo vyzerajúci asi tridsaťročný mladík s dvojzmyselným menom. Netuší, čo tu na neho čaká, čo všetko bude musieť riešiť a práve vďaka tomu sa odohráva v Babovřeskoch množstvo humorných situácií. (TV Markíza)

sun.eagle odpad!

Viděl jsem asi 40 minut toho veledíla a vypínal. Ze zvědavosti, vždyt to trhalo divácké návštevnosti....no být na tom v kině tak se stydím. Český národ je prostě divný, někdy je to pozitivum a jsem na ten náš kocourkov hrdý, někdy ovšem je to na vyhlazení z historie. Dávat to na Boží hod v hlavním vysílacím čase to je opravdu jen výsledek trisního vkusu, ale když to bodovalo v kinech... ()

Schaun89 odpad!

Slunce, seno na třetí. Už druhá Troškova série nám nabídla omšelý humor, který je tentokrát povýšen ještě na vyšší úroven' nevkusu. ()

charlie.sambora

Rozhodovala jsem se mezi 3 * a 4*. Ale musím dát 3*. Není to špatné, ale jednou a stačí. Pak si člověk nezkazí náhled. Kdo od filmu čeká stejnou komedii jako slunce seno, tomu se to líbit nebude. Každopádně mě se to líbilo, pobavila jsem se, takže film svůj účel splnil. ()

lebrond odpad!

Smutný příběh, který vypovídá o úrovni inteligence našeho národa, když takový film vyprodá všechny kina v Republice. Film, který je založený na ničem a vypráví o ničem. Nejhorší je, že má další 2 pokračování a to třeba ještě není konec. Slunce seno bylo parádní pro svůj nenásilný, jednoduchý humor, ale tenhle comeback či flashback v podobě Babovřesků, které mají jaksi navazovat na Slunce seno je hodně nepovedený, bohužel díky nám ale výdělečný. |- Hloupý humor, který se snaží navázat na předešlou slávu Slunce seno. -| 0% ()

klabator odpad!

Příšerný blbost, absolutně bez nápadu, s neuvěřitelně špatným smyslem pro humor a příšerným dějem. Nechápu jak to mohl byt takový kino hit, když je to taková příšerná sračka bez chuti. 0% -ODPAD! ()

Aileena

Nepřišlo mi to až taková hrůza, jak se tady většinově tvrdí. Je to prostě Troškovina. Slunce seno už se nikdy opakovat nebude (i kdyby stejně už by to nebylo ono), s tím je třeba se smířit. Jenže to je dané i dobou (ani ty vesnice dnes už nejsou to, co bývaly). Pokud se vám nechce moc přemýšlet a máte náladu se občas zasmát, tak proč ne... ()

mikinko51 odpad!

Až sa čudujem, že v krajine, kde natočili také pecky ako Obecná škola, Pelíšky, .... dokážu natočiť niečo takéto ... Potom som si pozrel meno režiséra a bolo mi všetko jasné. Nemám nič proti jednoduchej a ľudovej zábave (rád si raz za dlhší čas oddýchnem napríklad pri komédii Slnko, seno, jahody), ale toto nebolo zábavné ani omylom. Vtipné na tom nebolo snáď nič, dej to nemalo žiadny, herecké výkony prachbiedne. A tak jediné, čo si z tohto filmu odnášam je poznanie, že česká kinematografia musí byť na tom skutočne biedne, keď niektorí aj kvalitní herci hrajú v takýchto odpadoch .... ()

Entfak1

A zase problém zarytých kritických znalců - Troška. Divné je, že humorem užitým ve filmu se baví po hospodách a zaměstnáních drtivá většina národa, ale jakmile je mu vlastní primitivismus vmeten do tváře... (Potrefená husa, hmm?) Tak i tak, pro mne účelem českých filmů není nějaké hardcore poslání, nebo snad dokonce rozřešení základní otázky. jak by tu někteří asi rádi. Ale prostě se pobavit...A bavit národ Troška umí, jinak by ty peníze na další filmy nedostal :) V rámci shitózní české kinematografie se jedná o průměr a pokud si někdo léčí ego na vlastní pitomosti a neumí být objektivní, budiž mu to přáno. ()

Vampirosa

Zarazilo mě opravdu velmi nízké hodnocení. Babovřesky jsem shlédla několikrát a podle mě si zaslouží lepší ohlas. Ano, není to nic světoborného a v hlavní roli jsou ukecané báby, které zdrbnou, co se dá. Na druhou stranu je tu však dost komických scén a hlášek. Posledních 40 minut mě už poměrně nudilo, ale přesto nemám chuť film zmačkat a zahodit do nejbližšího odpadkového koše. ()

Mia1

Na protest všem odpadům, kteří hodnotí na základě trailerů dávám plný počet. Příjemná letní komedie, která pobavila. ()

Dussanek odpad!

Nikdy neodsuzuji filmy, které nepatří do kategorie filosofické nebo pro náročného diváka. I já potřebuji film, který mi poslouží jako odreagování. Babovřesky jsou dalším počinem lidového režiséra Zdeňka Trošky. Pan Troška se již odprostil od bezduchého vyprávění vtipů jako v jeho trilogii Kameňák. Zde je vidět náznak děje a příběhu, který bohužel opět spadá do kategorie debilních. Film na pozadí příběhu o dědictví staví na jednoduchých dětských vtipech a slovních hříčkách, kterému zdatně sekundují vesnické babky, jako komando roznašečů místních bulvárních klepů a pomluv. Film stačí vidět jen jednou a to jako zvuková kulisa pro práci, když nemáte v dosahu kvalitní hudbu nebo mluvené slovo. Za mne odpad! ()

Masinfira

Tenhle film je, jak píše i většina kolegů, opravdu špatný. Moc moc moc moc špatně natočený. Nejhorší na něm je, že když je tam vtip, je tam i jeho vysvětlení a jde o vysvětlení pomalé tak, až zabije vtip zcela dokonale. Prakticky všechno, co se ve filmu stane je předvídatelné a to je podle mě chyba. Jednu hvězdičku si ale přecejen zaslouží za to, čím ten film mohl být... protože některé náměty jsou fajn. Jen je škoda, že když už je nějaký nápad dobrý, zabil ho Troška zpracováním. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015

29.04.2015

Lidi dostanete do kina dvěma způsoby: buď natočíte skvělý film, nebo začnete dělat dobrý marketing. Na ZLÍN FILM FESTIVAL se už třináctým rokem valí Duhová kulička – dvoudenní konference ze světa… (viac)