Manželé Šmídovi, rodiče plavovlasé Slávinky, jsou na vrcholu štěstí: Slávinka má přes vdavkami a bude si brát zástupce ve věcech trestních, JUDra Anatola Bryndu. Anatol je sice začátečník a všestranný jelimánek - ale co by rodiče neudělali pro štěstí jediného dítěte! Zařídili pro budoucí manžely byt moderní ve všech směrech. A největší atrakcí toho bytu, na niž je papá Šmíd obzvláště hrdý, jsou moderní manželské postele, z nichž jedna z nich stisknutím vypinače samočinně se odsune z ložnice do pracovny nebo naopak. Papá Šmíd ovšem netuší, že právě pro toto důmyslné zařízení dopadne všechno zcela, zcela jinak než si představoval... [dobový program]

Prvním klientem začínajícího advokáta JUDr. Anatola Bryndy je jeho sousedka, herečka Helena Králová, která se vdala za svého kolegu Járu Marka. Novomanželé se krátce po svatbě pohádali a Helena se chce ihned rozvést. Rezolutně odmítá vrátit se do Járova bytu a vzdor chabému odporu nesmělého advokáta stráví noc v jeho bytě. Ačkoliv mezi nimi k ničemu nedošlo, je ráno oheň na střeše: Bryndu navštíví rodiče jeho snoubenky Slávky a najdou budoucího ženicha v kompromitující situaci v ložnici s cizí ženou. K dovršení všeho zmatku se dostaví do Bryndova bytu také Marek, který chtěl původně využít advokátových služeb pro brzký rozvod, a shledá se zde s uprchlou novomanželkou. Společnost doplní i Bryndova snoubenka Slávka Šmídová. Ta se rychle sblíží s opuštěným novomanželem Markem. Po krajně zmatečním rozvodovém soudu se Slávka vdává za Marka a Brynda si bere svou čerstvě rozvedenou mandantku Helenu. [NFA.cz] (oficiálny text distribútora)

cariada

Situační komedie s Karlem Lamačem v hlavní roli jako začínající advokáta , který se ožení , ale díky svému tchánovi , který jim v novém domě udělá pojízdnou postel se začnou dít všemožné věci , které vedou až k rozvodu. Opravdu pohodvá komedie o dvou párech, kteří se posléze prohodí partnery. Film pobaví a skvělé herecké výkony to jen podtrhují. ()

Zloděj kol

Film sice nepředstavuje žádnou perlu, ale když uvážím, že se jedná o frašku, je její výsledek víc než dobrý. Téma jezdící postele a pomyslné nevěry bohužel představovalo velmi slabý podklad pro filmový scénář. Ač jsem skalním fanouškem Karla Lamače, přiznávám, že se moc nesnažil, a vytvořil pouze další šablonu nepraktického mládence, kterého ta správná dívka přivede k rozhodnosti (už jméno hlavního hrdiny Anatol Brynda je na hranici diváckého vkusu). Jako celek Vás ovšem tenhle film nemůže urazit a neškodí si ho občas připomenout, už kvůli jedné z mála hlavních rolí Ljuby Hermanové v jejích naprostých začátcích. ()

NinadeL

A je to tady, aby začala česká veřejnost vnímat Trudu více jako následovnici Anny - vzal si ji do filmu i Karel Lamač a nebylo cesty zpět. Povedlo se to náramně a nezůstalo jen u jednoho projektu. Navíc se našel čas i na malý film ve filmu aneb Ljuba řádí. Nadto moderní bydlení, šlágry, zejména Není všecko zlato, co se zlatem zdá... (není vždycky štěstí, když se děvče vdá) a populární herci. Skvělé. Bezkonkurenční. ()

Karlos80

Rozverná, konzervační, jinak ale slabší (námět, herecké výkony) a méně známá komedie kterou Marc Frič natočil podle původního námětu Václava Wassermana. Hlavní roli si zde střihl jeho přítel-režisér Karel Lamač, který se nezřídka objevoval i před kamerou. Většinou to byly role inteligentních, ale současně i potrhlých a pro praktický život naprosto nepoužitelných mužů, tedy přesně takové které jsem nikdy nemusel a tudíž je ani moc nevyhledával. Takový je i nesmělý, naivní a neobratný na druhou stranu ale také čestný a dobrotivý Anatol Brynda, který se proti své vůli zaplete hned s první klientkou. Tu si zas ve filmu zahrála mladičká temperamentní Ljuba Hermanová (Helena), která se ve filmu objevila již počtvrté. Oba hlavní představitelé si tu spolu zazpívali písničku "Není všechno zlato, co se zlatem zdá" od Járy Beneše (píseň) a Václava Špilara a Mírovského (text). V dalších rolích se zde také objevili (určitě jste poznali) ještě další dva režiséři - kasaře Lašťovku si zahrál Josef Rovenský a roli oddávajícího úředníka Jan S. Kolár, známý režisér z éry němého filmu nebo vždy standardně noblesně hrající Čeněk Šlégl (Jára Marek) . ()

Marthos

Manželské a jiné kratochvíle. Možná, že za jiných okolností by se tento poněkud bláznivý film plný hádek, nespolehlivých rad a nevěrných roztomilostí u diváků neujal, ale protože jej mají na svědomí Wasserman, Frič a Lamač, je o úspěch postaráno. Některé špílce (zejm. demolice luxusně zařízeného bytu pod taktovkou novomanželů Hermanové a Šlégla) jsou geniální a bezesporu patří mezi to nejlepší, co se v prvorepublikové komediální branži urodilo. A konečně, ten film říká jednu velkou životní moudrost: totiž, že manželství je jako sázka do loterie. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v Prahe. (dyfur)