Mees (Martijn Lakemeier) je už nějakou dobu zakoukaný do Evy (Gaite Jansen). Ale Eva má jiné starosti. Bojí se svého nevlastního otce Willema, o kterém si myslí, že jí chce zneužít. Eva uteče z domova a venku potkává mladíka Ricarda, který jí poskytne přespání a naslibuje výlet do Paříže. Eva s výletem souhlasí. Vždy snila o tom, že se stane módní návrhářkou. Ale ve skutečnosti je Ricardo podvodník a Evu má jako další oběť do svého klubu. Zamilovaný Mees se vydává na cestu a zoufalé hledání Evy. Podaří se mu jí najít a dostat zpátky do bezpečí? (Kamca_)

Aljak

Dave Schram prináša veľmi zaujímavé teenage drámy plné aktuálnych problémov. Bolo by priam ideálne jeho filmy zaradiť aj priamo do vyučovania na školách, určite by boli väčším prínosom ako nejaká bezduchá občianska výchova. Námetovo teda úplná paráda - skvelo vystihnutá podstata o tom aké sú také zraniteľné mladé dievčatá ako bola Eva ideálnym terčom pre "lovcov" bieleho mäsa. Opatrnosti nikdy nie je dosť, a v dnešnom svete to platí viacnásobne. Didaktický rozmer príbehu teda jasne dominuje, no horšie to už bolo so samotným spracovaním, ktoré pospájalo až neuveriteľné množstvo rôznych náhod na to, aby napokon poskladali ten cielený koniec. Bohužiaľ, realita takto nefunguje. Miestami mi to celé prišlo naozaj až príliš rozprávkové a naivné, a tá dramatickosť tak pôsobila dosť neuveriteľne a umelo. Nič to však nemení na tom vystihujícom posolstve celého filmu. ()

hygienik

Tak toto bola vážne sila. Tak užitočnú - didaktickú drámu som snáď ešte nevidel. A pritom to nemalo v sebe ani náznak gýčovitosti, či afektu. Tomu sa pri rodinných filmoch často vyhnúť nepodarí. Napriek závažnosti témy, to bolo aj krásne a "romantické". Skláňam sa pred pánom režisérom aj autorkou knižky Cary Slee. ()

Fr

„VŠE, CO SE V ŽIVOTĚ STANE, JE JEN OTÁZKOU ODVAHY. DĚLAT VĚCI. NEMYSLET. NEMYSLET JE NEJTĚŽŠÍ. V HLAVĚ MÁM SPOUSTU OTÁZEK…“ /// Začalo to jako romantická komedie. Milá. Mees je sympatickej nesmělák a Eva milá normální holka, která je sama. Kolem se všichni párujou a vona teď navíc přišla i o kámošku, která se spárovala s nějakou jinou kámoškou. Ke všemu otčím doma nečumí jen na péčko (či co), ale taky na ni. No prostě problémů tři prdele, takže ta romantická pohádka začíná scházet z vyšlapaný pěšinky. Eva se začíná chovat jako houpací kůň (možná, že ji nedostatek sexu zatemnil mozek? Třeba to je varování…!) a nabíháme na romantickej thriller. Nikdo s nikým nemluví, ale všichni všechno věděj. Pomocí pubertální dedukce si odvoděj, že ten dělá …, ten to, ta to, voni tohle. To znáte, taky to tak u vás funguje, takže je to ze života. (co neděláte? Že se zeptáš? Ty vole, v Holandsku ne!) Z holky, která byla sympatická a (zdála se) chytrá, se stává idiot. Filmově se to taky chová podivně. Nesympatická kamera, divný herecký výkony a píčuskej scénárista, kterej se po půlhodině rozhodl, udělat z toho film vo obchodě s bílým masem. Tohle mohl zachránit možná starouš Bryan Mills, ale nedorazil. (Asi hraje v jiný sračce.) Finále je taky k zblití. Vlastně kecám, neskutečně originální a všechny 10tiletý děti od Albánie po Ural uroní minimálně 2 kroupy. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju filmy, kde lidi dělaj idiotský rozhodnutí. 2.) Když mi kluk řekne, že bydlí vedle Eiffelovky, roztahuju se. 3.) Thx za titule ,,hygienik“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()