Hypnexagogium

Česko, 2011, 5 min

Réžia:

Michal Böhm

Adam Bernau

Bezprostředně po prvním vidění (12.9. 2012) jsem film ohodnotil pěti hvězdami a opatřil dvouslovným komentářem "moje diagnóza". Když jsem si ho však po více než roce pustil znovu, čekalo mě nepříjemné zjištění, že ona pro jeho vyznění zásadní úhlopříčná jakoby kazová čtverečková přepážka, jevící se jakoby před nasnímanými obrazy a zároveň v nich, chybí a byla tedy asi jen poruchou na mém přijímači nebo youtube přehrávači. Než i když si ji přimyslím, nemohu se zbavit dojmu, že to není ten film, jak si ho pamatuji. O nové hodnocení se nepokouším. ()

Marek1991

Úprimne tento experiment mi nedával veľkú výpovednú hodnotu. Spočiatku som sa tešil, že príde akási spomienka na doby minulé vďaka čiernobielej, potom som pochopil, že tu ide stav prebudenia alebo akési spomienky, ale s tými obrazmi ako z kina to nedávalo zmysel, avšak je to pohľad autora, len je to otravné, po celý čas je to fádne. ()

Aelita

"Probouzení (hypnexagogium) je návrat ze spánku do stavu bdělosti. V mnohém se podobá fázi usínání, ale zpravidla probíhá mnohem rychleji. U někoho však může delší dobu přetrvávat stav podobný náměsíčnosti, člověk vykonává činnost, aniž by si to později pamatoval. Opět náchylné k pseudohalucinacím." ___ Tomuto probuzení věřím, i když se budím jinak. A navíc se mi nostalgicky vybavily vlastní pokusy s fotografiemi. ()