Evoluce

(študentský film)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Animovaný
Česko, 2011, 12 min

Byl můj vzdálený pradědeček člověkem, nebo rybou? (oficiálny text distribútora)

Hvězdář

Krásně ukázáno, jaký má význam slovo "víra" v kontextu této debaty. Akorát zbývá dodat, že Bible není a nemá ambice být učebnicí biologie, ani historie - především co se této kapitoly týče. ()

Chizkiyahu odpad!

Jsem věřící. Studuji molekulární biologii. A takovéhle zrůdnosti mě nutí občas se za svou víru velice stydět. "Chytré" připomínkování člověka, který nehledá odpovědi na žádnou z otázek, kterými pana vědce přece dostane. Achjo. ()

Pacas odpad!

Od začátku tohoto "díla" byl vědec jasně definován, arogantní, egoistický, namyšlený debil. Konec filmu byl dopředu znám. U čeho jsem se nejvíc zasmál? Když padla tato věta: "Chtěli jsme mluvit o důkazech" Opravdu!!! Dejte mi jeden jediný důkaz o bohu a můžeme se bavit dál . . . bylo by to krásné věřit a pořád se na ten svět usmívat v blažené vědomosti že přijdu do nebe ale není evolucežel čemu věřit když vidím co je schopný člověk udělat jinému člověku. Jestli je, půjdu do pekla ale u božího soudu budu mít spoustu otázek. "Lidské nebe? Co vás nemá, lidé nepřijdou do nebe, to si jenom někdo vymyslel aby jste se všichni nezbláznili!" - Kryton ()

rock.rebel

Dobře! číst tu komentáře o 50 řádcích, a dozvědět se v nich, že je tu někdo ateista - to se přece vejde do jednoho slova, a filmu to žádnou recenzi neudělá ;) Dál... téma evoluce v rozporu s náboženstvím nebude vhodné strkat do 12 minut. Ačkoliv tuším, co tím chtěl básník říci. Líbí se mi, že i když je to studentský film, tak si nese svou hloubku myšlenek. Spousta lidí se bojí na tento rozpor mezi duchovní a vědeckou stránkou světa zpracovat. Takže už jen za výběr tématu a zpracování dávám 3 hvězdičky. ()

Evee04 odpad!

Tak som si to zhliadol kedže,som to tu uvidel.A čo dodat.Neskutočný odpad a za tých 11 minút som sa necítil byt tak zmanipulovaný.Samozrejme nech si každý verí na čo chce,ale toto bolo proste moc.Ja ti ukážem medzi-článok,tam hybaj do Thajska za ženskými so vtákmi!__0% ()

LDvorak odpad!

Predpokladam ze to bylo natocene na zakazku do krestanske skolky nebo tak neco...pak to ma jistou hodnotu. Jinak je to samozrejme tendencni blabol. PS: Mam skodolibou chut napsat ze pan reziser je preci jednim z zijicich napul vyvinutych meziclanku :D ()

Jean_Calid

Video sice nebylo žádný zázrak, ale takové hodnocení si prostě nezaslouží. A tipuji, že má takové hodnocení jen a díky tomu, že jde svou cestou. A v podstatě říká pravdu, lidé věří teoriím, které nemají příliš důkazů a na ostatní se dívají zpatra, protože jsou "tmářské, neosvícené" a hlavně! křesťanské. Není žádný důvod tento snímek hned zavrhovat, stejně jako ho nějak vyzdvihovat. Jsme-li opravdu osvícení moderní lidé, musíme dát prostor i jiným názorům, než je ten náš. ()