Tsubaki Akira je normální středoškolský kluk, který řeší stejné problémy jako jeho vrstevníci. Všechno se ale změní, když do jeho třídy přestoupí záhadná spolužačka Ubaru, která se s nikým nebaví, o přestávkách spí a nikdy jí není vidět do obličeje. Jedno dne ale Tsubaki její obličej zahlédne a je ztracen. Okamžitě se do ní zamiluje a v momentě, kdy tajně ochutná její sliny je s ním konec. Po několika dnech má abstinenční příznaky a Ubaru mu řekne, že je to protože se do ní zamiloval a potřebuje další dávku slin. Od té doby začínají jejich milostné strasti a radosti. (topr harley)

Recenzie používateľa Tichošlápek k tomuto seriálu (2)

Nazo no kanodžo X (2012)

Ze začátku to vypadalo velmi dobře. Urabe vypadala skutečně záhadně a mě se hlavou honily myšlenky o tom, co může následovat v dalších epizodách. Zrovna sliny mi nepřipadaly jako nejlepší nápad, ale to jsem moc nehrotil a věnoval se atmosféře, která tam byla opravdu mysteriózní. Akira sice nebyl nijak extra, ale ani mi nevadil. Prostě takový obyčejný kluk, který toužil mít holku a dělat s ní věci, které jsou ve vztazích normální. Což normální s ní neměl že :D. Postava Urabe byla vytvořena skvěle (i s dabingem). Z počátku to byly 4*. Jak šly ale epizody, tak se to snížilo na 3*. Nic mě tam už nepřekvapovalo, Urabe už nebyla tak záhadná a stalo se z toho anime, které není ničím vyjímečným, aby si to zasloužilo víc jak 3*. ()

Nazo no Natsu Matsuri (2012) (E14)

V podstatě nic extra a docela zbytečné (né že by tam fakt něco opět zvláštního od Urabe nebylo, ale na mě to nezapůsobilo moc). Tuhle epizodu měli spíš přeřadit do série a nevydávat zvlášť. Pouze 2*. ()