Beauty Day

neoBlast

Uznávám, jsem asi trochu zaujatý kvůli tomu, že jsem vznik filmu prakticky sledoval od jeho prvopočátku díky milovanému podcastu, jehož je režisér Jay Cheel stálicí (a osobně mi zaslal DVD :-))... Ale Beauty Day je rozhodně velmi zajímavým kouskem i bez nadbytečného nadržování. V devadesátých letech byl hitem kabelové televize v kanadské oblasti Ontaria jistý Cap'n Video, neboli Ralph Zavadil (ano, jméno nelže, skutečně má Ralph české kořeny). Cap'n Video přišel pár let před komerčně úspěšnějšími blázny z Jackass a nebál se z výšek skákat do bazénů, sjížděl zasněženou střechu na lyžích a miloval rachejtle všeho druhu. Podaří se Ralphovi dát dohromady show k 20. výročí narození Kapitána? Celý dokument obdivně sleduje charakter Ralpha i několika jeho přátel, vidíme jeho pády (doslova) i... vlastně skoro jenom pády. Chvíli je divák stoprocentně přesvědčen, že Cap'n Video musí být jednoznačně blázen, ale není to konečně někdo kdo si užívá života? I když u toho sosá vejce nosem. Ralph Zavadil miluje být tak trochu underground, ujel mu vlak a přesto je každý den jeho Beauty Day. A já ho prožíval 90 minut s ním. 90 % ()