Turbo je obyčajný malý slimák, ktorý má veľký sen. Žiť život slimačím tempom ho nebaví, túži po oveľa vyššej rýchlosti. Neustále trénuje, až jeden meter dokáže "zabehnúť" za sedemnásť minút. To ho však postupne vylučuje zo slimačieho spoločenstva. Medzi slimákmi sa totiž nenosia veľké sny a veľká rýchlosť, významnejším ukazovateľom sú odpracované hodiny na hlavnom zdroji obživy, teda na rodnom paradajkovom stromčeku. Turbov brat Čet, ktorého krédom je „bezpečnosť na prvom, poslednom aj všetkých ostatných miestach", má svojho brata rád, ale zároveň sa obáva, že Turbova posadnutosť rýchlosťou ho raz privedie do nešťastia. Jeho najhoršie obavy sa naplnia vo chvíli, keď Turbo opustí rodnú paradajku a vydá sa do sveta, aby si splnil svoje sny o vyššej rýchlosti. Osudové stretnutie so špeciálne upraveným motorom nadupaného športového auta zmení jeho slimačiu molekulárnu štruktúru a vďaka tejto podivnej nehode získa Turbo superschopnosť - neuveriteľnú rýchlosť. V tej chvíli sa prestáva pohybovať slimačím tempom a ako neónová strela sa rúti ulicami Los Angeles niekedy aj tristokilometrovou rýchlosťou. Ale aj keď je Turbo nabitý turborýchlosťou, nedokáže utiecť Titovi, spolumajiteľovi kalifornského stánku s rýchlym občerstvením, ktorého koníčkom a veľkou vášňou je organizácia slimačích pretekov v nákupnom centre Starlight Plaza. Tito ihneď spozná Turbov potenciál a zaradí ho do svojej stajne medzi „Slimačích jazdcov" s ulitami, ktoré pripomínajú závodné mini autíčka. Títo drsní slimačí pretekári sa s Turbom spriatelia a spoločne sa vydajú na cestu plnú dobrodružstva, pretože rýchlika Turba obyčajné slimačie preteky neuspokoja. Na ceste za svojím snom si Turbo uvedomí, že ťažko uspeje sám bez pomoci druhých. Keď pomôže splniť malé sny svojim kamarátom, tí mu pomôžu na oplátku splniť jeho najväčší sen – zvíťaziť na slávnych pretekoch Indy 500, kde budú jeho súpermi ozajstné autá. (TV JOJ)

Shireen

Konečně zase pěkný animák. Supr grafika a efekty, dobrý výběr hudby a spousta srandy. Příběh byl sice jednodušší, ale jelikož je to film určený převážně těm menším, dá se to pochopit. Já jsem se příjemně bavila a rozhodně nelituji peněz, které jsem dala za tuhle podívanou v kině :) ()

magero

Slabe ako mexicka telenovela, ked si k tomu pridate stupidny napad, ze slimak preteka s autami, tak mate debilinu roku, ale detom je to jedno :) ()

teseth

Vizuálně je to povedené ale scénář je víc sračkoidní než BH ve své největší sledovanosti. Paralela mezi bratry šneky a bratry z obchůdku s mexickými lahůdkami je trapná. Parta kamarádů ze zapomenuté čtvrti naprosto tristní a co je nejhorší tak "hlavní záporák" je naprosto plytká troska, která se sice v závěru snaží ale je to pohádka takže .... Dětem se to může jednou líbit. Podruhé si to už asi nepustí. Podle mě nejzbytečnější animák roku. ()

gael83

I šneci, chtěj bejt slavní! Hláškově spíše vlažnější, za to akce je až až, animace na standartní úrovni, motivy z americké subkultury využity do maxima. Takže u mě dobrý! ()

fabregas1

Hezký, místy vtipný animovaně barevný film, který mě v ukázkách zaujal, ale na konec to nebyla taková paráda, jak jsem čekal. Ale ztráta času to nebyla a malým se to bude líbit. ()

Chlo0opek

Tak nějak ve stylu průměru. Průměrný příběh, průměrně sympatičtí hlavní hrdinové, k tomu zas průměrně nesympatický záporák. Graficky ujde. Ale že bych se k tomu opakovaně vracel někdy v budoucnu, to asi ne. 3*. ()

zeromen

Docela slabo ta, čekal jsem daleko lepší animák. Ještě že stálo jen 149,-. Šnek který jezdí třísta z místa, mohlo to být mnohem lepší, ani moc humoru to nepobralo. To už jsou lepší Letadla. Doufám že jiné pohádky budou lepší.:-) ()

Majxi

Pěkně provedená pohádka od DreamWorks. Šnek, který se chce stát závodníkem a náhodou spadne do turba... pěkná myšlenka pěkně nahrané :) dobré efekty.. dávám 3* ()

Epco

Myšlienka na rýchleho slimáka, prípadne na slimáka ktorý chce byť pretekár ma celkom zaujala. A tak som sa na film aj trošku tešil. Frebný prefabrikát bez chuti a zápachu však môže zaujať alebo osloviť naozaj iba nenáročného diváka. ()

Jard

Slimák Turbo - rozprávkový dôkaz toho, že aj veci, ktoré sa nám na prvý pohľad zdajú nemožné, sú často pravdou. Som rád, že z filmu vyplývalo ponaučenie, aby sa ľudia nevzdávali hneď na začiatku. Mierne mi chýbala viac rozvinutá zápletka, ale aj tak išlo o zaujímavý príbeh. 65% ()

Pythonator

To je tak blbé a úsměvné, že nemůžu jinak než to trochu nadhodnotit. Jednoduchý scénář plný blbých šnečích postav a ještě blbějších postav lidských je jednoznačně zaměřen na nejmenší špunty, takže mu musíme mnoho odpustit. Kandidát na nejabsurdnější animák. Šnek, co jezdí závody s formulemi... To prostě musíte vidět. ()

soukyd33

Určeno spíše pro děti do 15 let. Chyba: V českém dabingu věta: Dělejte lidi, u šneků nedává smysl. 🤔 Pro děti je to dobrý film, a něco co ještě nebylo k vidění. Dospělý člověk tohle asi moc neocení. Je to celkem vtipné, a zajímavý nápad. TURBO není obyčejný šnek, a snaží se to všem za všech okolností dát najevo. Je to dobrá blbost. Některé scény a reakce jsou super. Poznámka: Soundtrack 👍. Poznámka: Tohle bych chtěl vidět jako hraný film. 😀 Hvězdiček 3 ()

NitroTurbo

Celý film stál za to.Zábava a napínavý příběh také,ale trochu to bylo nereálné protože šnek nemůže jet rychlostí 264 km/h. Animák je hlavně pro děti ale pobaví i dospělé :) Ale jinak to stálo za to si zajít na TURBA, za mě 4 hvězdičky ****. ()