13. komnata - Série 20 (2023) (séria)

13. komnata Zdeňka Polívky (S20E08)

(epizóda)

Český MMA zápasník musel bojovat nejen v aréně, ale i v soukromí. Společně s osmi sourozenci vyrůstal s těžce nemocným otcem, který trpěl Alzheimerovou chorobou. Navíc se ve škole stal obětí šikany. Příběhem provází Petra Křížková... Zdeněk "Gameover" Polívka je český profesionální MMA zápasník. Jeho domovským klubem je Gorila MMA, sídlící v Praze. Svůj první zápas absolvoval v roce 2016 proti Ondřeji Raškovi. Porazil řadu soupeřů zvučných jmen, jakými jsou například Eric Spicely nebo Robert Bryczek. Vyrůstal s mladším bratrem a sedmi sestrami a dětství neměli idylické. Když mu bylo 16 let, přišli o otce, který bojoval s Alzheimerovou chorobou a předtím byl dlouho ve vážném stavu. Zdeněk jako nejstarší syn musel do jisté míry převzít jeho roli. Byl také introvertní, vyrůstal mezi ženami a chybělo mu sebevědomí. A tak se stal obětí šikany a dost dlouho s ní musel bojovat. Srovnal se díky zápasu. Vybil si energii, začal si věřit. Přestal se bát odsudků ostatních. A s dospělostí přišlo další vyrovnání s osudem: začal pořádat besedy na základních školách, kde otevřeně mluví o svém příběhu a o šikaně. Jezdí s ním i jeho přítelkyně, zpěvačka a herečka Lucie Vondráčková. (Česká televize)

Marze

Jak říkal na jedné z přednášek přírodovědec Vladimír Komárek, odreagováváme se, že se v televizi podíváme na nějaký pogrom. Občas se nám ale zachce ho zažít naživo, vyjdeme do ulici a zapalujeme, viz třeba nedávno ve Francii. A myslíme si, že šikana je něco mimořádného. Ale ono je to něco normálního, přirozeného a vidíme jen vrchol ledovce.  https://www.ceskatelevize.cz/porady/1186000189-13-komnata/223562210800027/ ()