Dívka

(TV film)
všetky plagáty

Toby Jones se v tomto provokativním filmu proměnil v Alfreda Hitchcocka a Sienna Miller si zahrála Tippi Hedren. Snímek díky rozsáhlým rozhovorům s Hedren a některými z přeživších členů Hitchcockova týmu vůbec poprvé odhaluje až obsedantní vztah legendárního režiséra k nechvalně známé herečce. V roce 1962 byl Hitchcock na vrcholu své slávy a kreativity. Právě tehdy se rozhodl obsadit do hlavní role svého nejvíce ambiciózního filmu, Ptáci, neznámou modelku. Jenže když z ní vytesal perfektní Hitchcockovu blondýnku podle svých představ, stal se posedlý představou, že by ho mohla milovat. Její srdce však nevyhrál a pravděpodobně tak zničil kariéry jich obou. (HBO Europe)

gael83

HBO umí dělat kvalitní filmy, tohle je dobový portrét o Alfredu H. a natáčení ptáků, setkání s jeho můzou a dle filmu i platonickou láskou Tippi Hedren. Stylové, dobře zahrané, chvílemi trochu táhlé, ale k dotvoření dobové atmosféry to vůbec nevadí. Siena Miller odvádí lehce nadstandartní výkon, její pohledy a emoční controling chvílemi až dojímá, touha po úspěchu je veliká. Alfred Hitchcock byl prý sadista a k hercům se choval, jako k dobytku, kolik je toho nakonec pravdy ví bůh. Film jako celek vtahuje do děje a zároven otvírá spoustu otázek. Thanks HBO. ()

Conancon

Slušný dokument o temné stránce mistra..aneb s modelky hvězdou a zpět. Skutečně to tak bylo? Dle T.Hedren ano...a pokud ano můj obdiv že v zájmu kariéry genialnimu chlipnikovi nepodlehla. Ale je fakt že maestro měl docela vkus..sice stejný typ Kim Novák, G.Kelly, atd ...ale byly to opravdu velmi hezké tvářičky ala 60 ...ky Oproti podobnému projektu M.M. Je tento hraný dokument uvěřitelný.. Já jsem byl vcelku spokojen. ()

Lvísrdce

Zajímavá psychologie. Jak Hitchcock, tak Tippi, komplikovaný vzájemný vztah a během filmu jsem měl o čem přemýšlet. Hlavně motivace hlavních postav je sympaticky nejasná, hodně jsem si musel domyslet. To mě bavilo. Zajímavá je pozice Hitchcocka. Pro studio je to jasný generátor peněz - jeho filmy vydělávají. Takže je téměř neomezeným pánem na place. Povahově diktátor. Nicméně přirozeně jeho moc je limitovaná tím, že vlastně všichni, které takto ovládá, mohou v kterýkoli moment dát výpověď a odejít. A on to viditelně zkouší na neznámou herečku, kam až bude ochotna dojít,a by se proslavila, co všechno vydrží. A naopak - ona si klade otázku, jestli jí to stojí za to. A třetí rovina - je ten film tak dobrý právě proto, že při jeho natáčení byly takové podmínky nebo se to dalo takhle dobře natočit s menším množstvím prolité krve? Nevím, zajímavé otázky. ()

Ganka

Tippi mi nebyla sympatická ani v Ptácích a v Marnii jsem ji začal přímo nesnášet. To, že měla paní Hedren potřebu na stará kolena upozorňovat, že ještě žije (ona vážně ještě žije?!) a očerňovat mého oblíbeného režiséra, je její věc, ale ten film byla hrozná nuda. Naštěstí je aspoň Siena Miller hezčí a dalo se na to koukat. Nicméně obsazení bylo i tak mizerné, Tobby Jones se na Hitchcocka vůbec nehodil. Zajímalo by mě, co na ten film říká další z přeživších Hitchcockových herců Sean Connery. ()

typa

Poprvé jsem Siennu Miller (zde jako Tippi Hedren) spatřila ve Warholce, kde hrála úchvatně. Tam stejně jako tady ztvárnila dívku, kterou špička ve svém oboru (zde Alfred Hitchcock, ve Warholce Andy Warhol) vytáhla na vrchol, aby ji pak kariéru z důvodu osobní nevraživosti či žárlivosti nebo majetnických sklonů zničila. Jsou lidé, kteří takový životopisný výklad kritizují, ale na mě to působilo přesvědčivě. Dívku jsem viděla v televizi nedávno a určitě, až budu mít možnost, se na ni podívám znovu. ()