Tierra y pan

• USA Land and Bread
všetky plagáty
Krátkometrážny / Dráma
Mexiko, 2008, 8 min

Tichá cesta do pustého, zabudnutého kraja, kde hlad mení ľudské srdce na púšť bez citu, kde niekoho nešťastie môže priniesť vykúpenie inému. Film získal Zlatého leva za najlepšiu krátkometrážnu snímku na MFF Benátky. (Art Film Fest)

Madsbender

Myslím, že niektorí možno Armellovmu zámeru celkom nepochopili. Film sa nesnaží vzďaľovaním scénu pre diváka úplne rozmazať, ale naopak pomalou reverznou transfokáciou komunikovať myšlienku, že občas je potrebné sa na problém dívať z odstupu. Mimo toho je vynikajúcou vizuálnou metaforou života a smrti, v ktorej prospech svedčia aj desiatky získaných ocenení. 90% Video tu. ()

MikeCool

Krátkometrážní snímek. Příběh na "jednu scénu"o ženě, která porodila mrtvé dítě a to následně bylo zakopáno na poušti. Ke shlédnutí zde. ()

Evandulik

Asi som citovo vyprahnutá alebo čo, ale film vo mne nezanechal nič a pravdepodobne za týždeň nebudem vedieť, že som ho videla. Malo to dobrú atmosféru a myšlienku. Zaujal ma, pokračovala som v sledovaní...až kým som videla veľké kulové. Žerúci pes(asi žral, nedalo sa určiť) ma neskutočne iritoval. Lepšie teda asi neve(i)dieť čo sakra robil. ()

Illioplius

Veľký príbeh v malom balení. Statická kamera, ktorá sa pomaly odďaľuje a tak postupne odkrýva skutočnosti, ktoré samotný príbeh tvoria. Žiadne slová, len obraz, zvuky vetra a úžasná atmosféra. ()