Znovuzrozený

• Francúzsko Rebirth (viac)

Manit (Jon Foo) je svědkem vraždy svých rodičů, když je mu pouhých deset let. Zabijáci ho střelí do hlavy, ale on jako zázrakem přežije. Má poškozený mozek a není schopný rozpoznávat lidské emoce. Zachrání ho mistr bojových umění a vezme ho k sobě. Nyní o dvacet let později se díky tvrdému tréninku Manit sám stává mistrem, který se vrací na místo činu a bere spravedlnost do vlastních rukou. (kikin01)

kikin01

Ještě že to Jon Foo přežil, aby mohl ze všech padouchů vymlátit duši. Na špičku to opravdu nemá (viz sniper18 v diskuzi), ale na druhou stranu je to hodně podobné filmům kde zase vládne Tony Jaa. Lámání kostí, bitky v malém prostoru, a tvrdé lokty. Choreografie je na úrovni, hudba obstojná, ale dle mého názoru je to hodně děravé. Přiznám se, myslel jsem si, že mě tento bojový nářez oslní, ale aby se tak stalo by to chtělo více soubojů, ale to je věc názoru. Jon Foo není žádné tintítko a přikláním se k lepším třem hvězdičkám, nuda to určitě není. ()

Hitman_47

Film, který je ukázkou toho, jak se tyhle stupidní bojovky točit nemají ... v prvé řadě příběh, který je těžce ohrané klišé a rozebírá se tu přes hodinu.. ano, čtete správně, přes hodinu tu čumíte na velmi špatné herce (thajci se snaží mluvit anglicky a vůbec jim tu nejde .. a pak tu máme francouzské vyfetované pornoherečky ... jsou to dvacítky, ale vypadaj na padesát), kteří se snaží přelouskat lajny z velmi špatného scénáře. Boje jsou natočeny naprosto bezpohlavně (plus pokus o art při boji se stíny ... který celý prozíváte, jelikož choreografie stojí za kravské lejno), k tomu si připočtěte skoro nulovou choreografii (btw, ta jedna hvězda, je za 2minutovou bojovku v metru, která jako jediná snad měla nějakého externího choreografa, co si na chvilku odskočil z lepších bojových flicků) a velmi špatnou režii po všech myslitelných stránkách. Tohle je fail jako svině, a borců, co tady píšou, že to připomíná filmy Tonyho Jaa, si taky nevšímejte, bo očividně viděli s Tonym jen třetí Ong-Bak. Tu necelou hodinu a půl vám totiž nikdo nevrátí a věřte mi, že té ztráty budete setsakra litovat (já mám chutť spáchat seppuku plastovým jídelním nožíkem ...) ()

bararich8

Úplně obyčejný thajský bojový film a to jak v tom dobrém smyslu - skvělá choreografie, hodně soubojů, příběhová vata je okleštěna na minimum, přesně víte, jak to celé dopadne - tak v tom špatném - prostý příběh, hnusná angličtina, nikdo neumí hrát. U tohoto snímku je menší obměna v tom, že hlavní hrdina nic necítí, tudíž se tvůrci šikovně vyhnuli potřeba hledat nějaké herce. Naopak zde zamrzí absence nějakého pořádného finálního souboje, 3* ()

Vykuk

V podstatě je to na 5*, ale budu při zemi, po dlouhé době našláplá jízda se sakra povedenou choreografií bojových scén.Příběh není tak debilní (ikdyž samozřejmě nadsazený a přehnaný, nemá cenu rozebírat sestřičku, která sežene policejní dokumenty atd atd), akce je povedená ( co by bylo v reálu, že by ho první či druhá kulka zabila taky neřeším, stejně jako jsem to neřešil u Ramba:)). Jona Foo bych velmi rád viděl v dalších takových rolích, velmi připomíná Tonyho Jaa nebo Iko Uwaise. Naprostá spokojenost. ()

Lacike

Tak tu mame divnu Francuzsko-Thajsku koprodukciu v ktorej sa po väcsinu casu hovori po anglicky. WTF? Aspon je sranda. Mal to byt film v ktorom dostane Jon Foo konecne sancu naplno predviest svoje neuveritelne bojove schopnosti. Lenze to nevyslo. Zapletka je primitivna. To by mi vôbec nevadilo, ale ako je u thajskych martial arts filmov zvykom, je ohlodana na kost do takej miery, ze vôbec nefunguje a napriek striedmej stopazi je neznesitelna. Hlavny hrdina neciti ziadne emocie, takze jeho cesta za pomstou ani nedava zmysel. A ked je vsetko u prdele hlavnemu hrdinovi, tak aj mne ako divakovi bolo uplne jedno ako dopadne. No a teraz k tomu najhlavnejsiemu a to bitkam. Tie su tiez velkym sklamanim. Choreografia je priemerna a uplne ich nici strih. Nielenze su bitky zbytocne bleskovo zostrihane, ale jednotlive sceny na seba ani nenadväzuju, takze z bitiek som mal velky gulas. Pritom v jednotlivych zaberoch vidno, ze Foo je neskutocne nadany a v rukach schopnejsich tvorcov by mohol predviest neskutocne veci. Ale Jean-Marc Minéo nie je schopny reziser. Cely film pôsobi velmi lacno a hlavne amatersky. 2/10. ()