Eddie - náměsíčný kanibal

• Kanada Eddie: The Sleepwalking Cannibal (viac)

Lars kdysi býval slavným malířem, ale už deset let nenamaloval jediný obraz. Přijímá tedy místo učitele v umělecké škole v ospalém kanadském městečku, kde hodlá pomalu zapomenout na svou dávno ztracenou kariéru. Po nepříliš vlídném přijetí ze strany místních obyvatel se sblíží s mentálně zaostalým Eddiem, se kterým je nucen sdílet ubytování. Eddie má bohužel jednu zvláštní vlastnost: po nocích běhá náměsíčně po kraji a dáví zvířata. Lars z toho zprvu není příliš nadšený, ale když už má jednoho dne plné zuby neustále štěkajícího sousedova psa, rozhodne se Eddieho problému zlomyslně využít. Jak už však napovídá název filmu, Eddieho řádění se poněkud vymkne kontrole. Lars ale díky němu po letech opět nalézá inspiraci pro svá plátna. Inspiraci, o kterou rozhodně nehodlá přijít. Co ale potom, když začnou docházet nepříjemní sousedé? Kam až je schopen umělec zajít, aby získal zasloužené uznání? (MFF Karlovy Vary)

darkrobyk

Tedy komedii bych ze žánrového zařazení rozhodně vyškrtnul. Pokud se ovšem někdo válí smíchy u scén, kdy Eddie trhá hlavy a žíznivě pije z dvoumetrových gejzírů krve, pak by to komedie být mohla. Nejde ani o horror - jako u řady dalších špatně zařazených filmů, jelikož bát se nebudete. Horror je strach a nikoliv zabíjení a gore. Jde o velmi smutné drama o posedlosti umělce, která vede až k.... ano, tam. Člověku je z tohohle filmu teskno. Zpočátku to vypadá jako nějaká verze Univerzální uklízečky, ale brzy se snímek přehoupne někam úplně jinam. Malíř, co tvoří úžasné obrazy (a ty opravdu za to stojí!), propadá droze, kterou k tvorbě potřebuje. Jenže jak si tělo zvyká, je třeba dávky zvyšovat... Jinak podezírám autory, jestli se neinspirovali filmem Jen ho nechte, ať se bojí... ()

bassator

47th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2012 - MIDNIGHT SCREENINGS - Půlnoční filmy (Eddie - The Sleepwalking Cannibal / EDDIE - THE SLEEPWALKING CANNIBAL / Eddie - náměsíčný kanibal) - Eddie byl borec toho bych hodnotil na 100%, ale to ostatní kolem něho bylo mimo... - 6. 7. 2012 - kino Thermal - Malý sál - Karlovy Vary - 55% ()

heyda

Jako jednohubka to funguje celkem dobře, ale znovu to vidět fakt nemusím. Podle mě si měli tvůrci ujasnit, zda chtějí, aby to byla hororová komedie nebo napínavé béčko, tohle totiž nebyla ani zábava a nebyl to ani horor. Jediné plus je to, že sem nasadili sympatickou Georginu, která mě zaujala už v Pontypoolu. 40% ()

Untitled07

Těšila jsem se na něco nového, originálního a kupodivu samotný námět originální a zajímavý rozhodně byl. Bohužel provedení bylo strašně nezáživné. Herci byly nevýrazní a na to, že to měla být hororová komedie, tak teda že bych se u toho smála, to se říct nedá. Za měsíc už si z filmu nebudu pamatovat vůbec nic. Velká škoda, hodnotím podprůměrně. ()

Pan.Antonin

Jako komedie to není vtipné, jako horor to zase není strašidelné, přesto se mi film docela líbil, protože obsahuje několik zajímavých kreativních nápadů, ať už se jedná o hlavní (malíř Lars potřebující inspiraci), či titulní (blázen Eddie a jeho noční eskapády) postavu, nebo závěrečný epilog s Eddiem a Lesley. Pokud jste fandové odlehčených snímků (zejména těch hororových), určitě zkuste. ()