Dokument z produkce americké HBO popisuje život a úspěchy atleta Martyho Glickmana, jemuž byla jakožto americkému židovi odepřena možnost reprezentovat svou vlast na olympijských hrách v Berlíně v roce 1936. Po sportovním zklamání se z něho stal průkopník sportovního komentátorství, "vynálezce" různých technik moderování a inovátor skladby sportovního vysílání, jehož praktiky se používají dodnes. Všestranný a mimořádně rychlý atlet byl roku1936 společně s Jessem Owensem v týmu americké reprezentace, z politických důvodů a antisemitské nálady mu však byla vzata možnost vyhrát před zraky samotného Hitlera zlatou medaili v běhu na čtyři sta metrů. Po návratu domů se Glickman věnoval fotbalu a až později našel zálibu ve sportovním komentování. Během své padesátileté kariéry vystřídal několik televizních stanic včetně HBO, změnil historii sportovních přenosů a nastavil nová pravidla v uvádění sportu na obrazovkách. Archivní záběry, rozhovory s fanoušky, kolegy a přáteli - to vše vykresluje Glickmana jako legendu, která se ve sportu prosadila navzdory předsudkům. Ba co víc - nastavila standardy sportovního televizního vysílání na desetiletí dopředu. (HBO GO)