Inspektor George Gently

• Veľká Británia Inspector George Gently
TV spot
Veľká Británia, (2007–2017), 37 h 25 min (Minutáž: 86–90 min)

Tvorcovia:

Peter Flannery

Predloha:

Alan Hunter (kniha)

Martin Shaw, Phil Davis, Shaun Evans, Sean McGinley, Lee Ingleby, Owen Roe, Claire Rushbrook, Shaun Dooley, Nichola Burley, Christian Cooke, Amy Huberman (viac)

Inspektor George Gently je detektiv ze staré školy, který se snaží vypořádat s novou dobou a novými způsoby vyšetřování. Pro dopadení pachatele je schopný udělat cokoliv a ví, že hranice mezi policistou a zločincem dokáže být někdy velmi tenká. S pomocí detektiva seržanta Johna Bacchuse tráví své dny tím, že staví před soud členy zločineckého podsvětí, kteří mají tu smůlu, že byl k jejich případům přidělen neohrožený vyšetřovatel. (Televize Seznam)

Recenzie používateľa Matti.Granad k tomuto seriálu (2)

Gentlyho sestup (2014) (S06E04)

Líbí se mi celý seriál a moc. Obsazení, jak Martin Shaw, tak Lee Ingleby, který je tak anglický a vlasatý. Líbí se mi jak mají atmosféru, přibližují starou Anglii takovou jaká kdysi byla, tak typické budovy, města, lidé, prostě všechno. Každý díl je hezky vypracovaný od úvodu, přes zápletku, zvraty a nakonec závěr, přitom série pamatují na měnící se dobu a zrcadlí ji jak ve vztazích lidí, tak v zvycích, zákonech, atd. ()

Gently mezi přáteli (2015) (S07E03)

Tak co se mně líbilo doteď na seriálu, že nebyly nedotažené případy. Vždy vyřešili vše až k objasnění. Tak asi byla otázka času, kdy přijde díl, kde vrahy neusvědčí. Takže proto jedna hvězda dolu. Jinak ale opět krásna anglická krimi a strašně se mně líbilo jak Gently se seržantem blbli při pití. Hezká vsuvka. ()