Inspektor George Gently - Série 3 (2010) (séria)

Gently a zlo (S03E01)

(epizóda)
  • Veľká Británia Gently Evil

Bylo nalezeno tělo mladé ženy a vyšetřování vede Gentlyho a Bacchuse k podezření, že za zabití je zodpovědný manžel oběti. (Televize Seznam)

marhoul

Mé první, náhodné setkání s Georgem Gentlym, které mi sedlo tak, že radostně sjíždím zbytek dílů, přičemž odpouštím i epizody méně vydařené. Díl Gently a zlo mě dostal, silná britská káva. ()

MacGuffin

Mladá žena pochybné pověsti je zabita. Již příští den mají Inspektor Gently (Martin Shaw) a seržant Bacchus (Lee Ingleby) doznání jejího bývalého manžela - vražda ze žárlivosti. Případ uzavřen. O čtyři měsíce později je v okolí pohřešováno dítě a náhoda zavede vyšetřovatele opět k rodině zavražděné, především k jejímu bratru Darrenovi (Shaun Dooley) a její třinácti leté, zjevně rozrušené, dceři Agnes (Natalie Garner)..., H. - Martin Shaw (Inspektor George Gently); Lee Ingleby (seržant John Bacchus); Natalie Garner (Agnes Charlton); Shaun Dooley (Darren Paige); Neve McIntosh (Sarah Simmons); Ruth McCabe (Mrs. Paige); Daniel Casey (Alan Charlton); Melanie Clark Pullen (Lisa Bacchus); Simon Hubbard (Constable Taylor) ()

subic

Rok 1966. Gently je šedivější a přátelsky se schází s exmanželkou Bacchuse, neb ona teď bydlí i s malou u otce (bývalého nadřízeného Bacchuse) a má nového přítele. Za to Bacchus je zpruzenější a zpruzenější z toho, že žije sám. Kdo zabil tu mladou ženu a rozbil jí hlavu? A proč řekl její manžel dceři, že nemá nic řikat? No jo ale co když je ona ta vražedkyne? ()