Nepočujúce dievča sa snaží skontaktovať so svojou sestrou prostredníctvom duchárskej seansy, no miesto nej narazí na ducha zavraždenej ženy.
Lily Morelová (Kelen Coleman) je zronená zo smrti jej mladšej sestry a hľadá útechu v spiritualistickej komunite Cassadaga. Namiesto vlastnej sestry však nechtiac vyvolá zo záhrobia čosi hrozivejšie - pomstychtivého ducha zavraždenej mladej ženy. Lily, ktorej život tento duch pomaly, ale nemilosrdne rúca na kusy, sa snaží čo najskôr odhaliť záhadné okolnosti súvisiace so ženinou smrťou. Táto úloha ju však prievedie tvárou v tvár sadistickému vrahovi známemu pod prezývkou Gepetto. (Incantator)

Morholt

Během seance je vyvolán nesprávný duch a ten pak nutí hlavní hrdinku k tomu, aby odhalila okolnosti týkající se jeho vraždy. Jedná se o takovou levnější Gothiku, kterou to de facto kopíruje. Liší se to vlastně jen prostředím a herci. Nicméně mě se to i přes přetaženou stopáž a zmíněnou kopírku docela líbilo a to zejména díky Kelen Coleman, která sice není typickou krasavicí, ale zato je neskutečně sympatická. Prostě spokojenost. 60% ()

darkrobyk

Poněkud překombinovaná duchařina působí dojmem, že tvůrci nevěděli, co by vlastně chtěli natočit. Drama? Romanci? Horror? Červenou knihovnu? Lily začne obtěžovat duch, ale trvá téměř celý film, než zjistí, co po ní chce. Když jsem se do snímku pořádně dostal a fandil jsem hlavní hrdince, došlo k nečekanému zlomu - z Lily se stala absolutní kráva dělající jednu nepochopitelnou botu za druhou! Tím jsem s ní skončil a doufal, že nepřežije. Trochu nemám jasno ohledně smrti její mladší sestry, ale domněnky si nechám pro sebe. Technicky solidní, byť se nabízely šťavnatější scény (když do někoho v horroru vrazíte nůž, tak se většinou promění v krvavou fontánu, zde nikoliv...). Náladu mi zlepšila scénka po nekonečných závěrečných titulkách. ()

ricci.s

Hororík o sériovom vrahovi, ktorý si svoje obete rád vešia na špagátiky. Duch jednej z nich sa rozhodne pre pomstu a hlavná hrdinka od nej nebude mať pokoj, kým sa tak nestane. Nie som z toho síce nejako veľmi nadšený, opäť mi vadila prílišná rozťahanosť a s tým súvisiace množstvo hluchých miest, taktiež to nebolo ani krvavé, ani brutálne, ale na druhej strane sa tam objavilo zopár slušných ľakačiek, je to kvalitne nakrútené, nájde sa aj atmosféra a hlavná hrdinka mi bola sympatická, takže u mňa celkom spokojnosť, určite jedna z tých lepších noviniek. ()

TheDon

Z toho filmu mám smíšený pocity. DiBlasi se mohl držet jednoho. Mohl raději rozvinout úchyla co si dělá loutky z lidí a byl by z toho daleko lepší film,než slátat duchy, maniaka a kriminálku dohromady. Ale to už tady všechno bylo. Takže to spácl do takovýho eintopfu a čekal co z toho vyleze. Nechápu jak může frajer s muzikou v uších,brousící na brusce,se svářečskou kuklou,slyšet,nebo si všimnout hluché holky,která se mu plazí za zády. Každopádně dvě hvězdy za loutkohereckou vložku. 30% ()

korbitch22

Milé překvapení ( dík Bourec ; ) Žánrový megamix duchařiny, kriminálky, rodinného a romantického dramatu okořeněný o úchylného vybíječe.V první řadě musim vyzdvihnout obsazení, Kelen Coleman je sympaťačka každým coulem, holka krev a mlíko...a mlíko, výborně jí sekunduje regulérní dvojče Tudorovce Jonathana Rhys Meyerse a to neznámý herec Kevin Alejandro, celou stopáž sem si myslel, že je to Meyers, bez prdele.Ze začátku se příběh majinko vleče, stopáž je zbytečně přepálená, ale jakmile příběh zběhne k duchařině, je to masakr.Dlouho sem neviděl tak poctivou práci, efekty vynikající, lekačky infarktové a atmosféra umocněná parádní hudbou se mi minulou noc starali o levou chlopeň jako už dlouho nic.Škoda, že příběh se potom zvrtne spíš v kriminálku a najdou se hluchý místa.Ničemu nepřidá ani předvídatelný scénář a konec který měl předchozí atmosféru umocnit nepřišel, ale vyšuměl.To nemění nic na tom, že když si film jede hororovou notu, funguje dokonale a to ostatní kolem je slušný průměr, ubrat na stopáži a zaměřit se víc na nadpřirozeno, mohlo se z tohodle dvd béčka vyklubat hodně oceňovaný překvápko.Je mi jasný, že spoustě lidem nesedne míchání žánru, to je totiž přesně ten důvod, proč film nemá na víc jak na 60%, ale i tak sem bavil a v 47. minutě mě bylo hodně, hodně mizerně, scéna ve sklepě emocionální masakr.Škoda těch výkyvů a slabšího finalé, scénka po titulkách ovšem hodně, hodně napravila výsledný dojem z filmu.Navíc mi DiBlasiho režie připomínala mě, v některejch scénách sem se naprosto stotožnil s režisérem, podobně "průměrně" by asi vypadala moje první profesionální práce za kamerou.Spokojenost 69%, málo stačilo k většímu uznání.Snad příště. ()