Lilyhammer

(festivalový názov) (seriál)
  • Nórsko Lilyhammer
Nórsko / USA, (2012–2014), 18 h 1 min (Minutáž: 43–48 min)

Hudba:

Frans Bak

Steven Van Zandt, Trond Fausa Aurvåg, Steinar Sagen, Marian Saastad Ottesen, Tommy Karlsen, Fridtjov Såheim, Robert Skjærstad, Nils Jørgen Kaalstad (viac)

Příběh newyorského mafiána Franka Tagliana, který se rozhodne uchýlit do norského Lillehammeru poté, co vypovídal proti bývalým kumpánům. Učarovala mu zdejší příroda a krásný bílý sníh v době, kdy se zde konala olympiáda. Další velkou výhodou je, že ho zde nikdo nebude hledat. Chce tu začít znovu a jak sám říká, je z něj nový člověk. Jak se mu předsevzetí, že už nikdy nebude mít opletačky s autoritami, povede, můžete posoudit sami. [neXtWeek.cz] (Clear)

iz67

Není to zlý, ale po půli první série jsem nad tím zlomil hůl. Je to moc podle jedný šablony, ničím to moc nepřekvapí nebo nerozesměje! ()

Mamlas

V první sérii mile úsměvné. Od druhé série plebs. Podrobné komentáře jsem nechal u jednotlivých sérií. Hodnocení sérií 21%, 4%, 8%. Celkový průměr je na hranici odpadu. ⬇️ 11% ()

DonBraso

1 série.Parádní norská komedie s Giovannim,kterýho hraje excelentně Zandt.První díl je silná rozkoukávačka a nejhorším hříchem je,že Frank se naučí za 10 minut seriálu perfektně norsky,což pořád nemůžu vymazat z hlavy.Myslím si,že by tam šlo udělat hodně pár srandovních scén,než to takhle totálně zabít.Ale je to vážně jenom kaňka nad tímhle velikánem.Ostatní vedlejší postavy jsou naprosto dokonalý,jsou nezvykle norsky primitivní a každý ví,že jakmile se objeví na plátně,přesně můžem čekat jak se zachovají.Giovanni vyřeší naprosto vše s přehledem a mít takového mecenáše je radost pohledět.Kriminální vložka se jemně pohybuje v relevanci celý série,ale je spíš na útlumu,takže si spíše člověk dopřává komediálních vložek,které nejsou možná některé na zasmání,ale nejsou trapné a závěrečné "fuck" na více způsobů je prostě na správném místě. ()

Patrol46

Pro mě výborný seriál, nezapomenutelný Steven Van Zandt ale i výborný herecký výkon předvedli třeba Fridtjov Saheim u něj jsem se obzvlášť řezal smíchy. Nebo Trond Fausa Aurvaag nebo v druhé sérii v osmém díle, kdy Frank navštíví svého bratra a ze zpovědnice vyleze Tony Sirico a jeho nezapomenutelný chichot , pro mě naprostá lahůdka kdo má rád Soprány přijde si na své. ()

tuctovychlap

kým Sopranovci ma nezaujali, tento seriál sa u mňa po prvej sezóne vyšplhal na 75 %..mimické prejavy Giovanniho "vad-da-fak" Henriksena nemajú chybu..:D uvidíme, čo prinesú ďalšie epizódy..(vďaka Clear za titulky..:)) ()

kotrlak odpad!

Jak byl Sopranos skvělej seroš, tak tohle stojí naopak za vyliž...kapsu...takovej ten humor kdy musej člověku roztáhnout hubu od ucha k uchu kovovejma svorkama... ()

Gustavo

Kdo rád Sopranos, Steven Van Zandt potěší. Celý seriál stojí jen a jen na něm, všechny ostatní scény jsou strašná nuda, epizodní zápletky vycucané z prstu, tak, jak je potřeba pro výstavbu děje, nehledě na smysl, nedej bože na logiku. ()

BestRanger

Prepracovaný seriál, ktorý spája koncept amerického štýlu z 90. rokov s dokonalým norským prostredím. Z jednej z najmenej korupčných krajín sa tak stáva maličké mestečko plne kriminality. Celý seriál je doplnený o dobrý humor a pokiaľ máte radi nórsky jazyk, tak sa aj niečo naučíte. ()

Netflix vsadí na evropský talent

Netflix vsadí na evropský talent

01.06.2018

Když nebudeme brát v potaz válku s festivalem v Cannes, drží si Netflix mezi evropskými zeměmi relativně dobré jméno. Především v severských zemích se mu daří přímo výborně, a to už od roku 2012, kdy… (viac)