Nudíte se v posteli? Inspiraci můžete načerpat u režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Michala Viewegha. Ti spolu stvořili příběh o dvou párech, které se rozhodly vyřešit ubíjející stereotyp manželské erotiky poměrně originálním způsobem. To vše v exotickém prostředí karibského ostrova, kde se komedie Svatá čtveřice z velké části odehrává. Hrdinové Svaté čtveřice, kolegové elektrikáři Ondra (Hynek Čermák) a Vítek (Jiří Langmajer), dostanou nabídku na exotickou „brigádu“ na karibském ostrově, kde hurikán poničil elektrické vedení. Ondra s Vítkem jsou kamarádi a navíc sousedi z dvojdomku, ve kterém oni a jejich rodiny žijí v naprosté harmonii. Jejich manželky, Dita (Viktorie Čermáková) a Marie (Marika Procházková), se mají rády, Ondrovi dospívající synové chodí s Vítkovými dospívajícími dcerami, prostě všeobjímající idyla, kterou narušuje jediná věc. V úvodu zmíněná postelová nuda. Když tedy osud hodí mužům rukavici v podobě zahraniční služební cesty, zvednou ji i ženy a do Karibiku je doprovodí. A právě tam, v exotickém ráji, se v jejich hlavách zrodí plán, po kterém už jejich sexuální život nebude nikdy stejný. A nudný. (oficiálny text distribútora)

karolec.com odpad!

Bohužel naprostá ztráta času. V 90-ti% filmu se nic neděje, nemluvě o desítkách sekund plných mlčení a bezduchých pohledů. Do teď nedokáži určit, co tím vším chtěl básník říci! ()

HardL

Priemerny film so zaijmavou a usmevnou temou hlavne pre starsie rocniky. Trosku roztahany, nikam nesmerujuci dej bez vyraznej zapletky. V celku pozeratelna snimka na driemanie po nedelnom obede. Ale ten sondtreck je cisty hnus! ()

kyzi

Z tohoto filmu mám smíšené pocity. Celkově se mi zdál o ničem a přitažený za vlasy, ale u tragikomických scén jsem se celkem od srdce zasmála. Každopádně by mě zajímalo kolik si herci vydělali za svoje nahá těla:-D. ()

Lucyyys

Hodně, hodně divný film. Občas jsem se zasmála, ale to byla spíš z nouze ctnost. Nesympatická Čermáková, ale na druhou stranu můj olíbenec Langoš(který tady teda vypadá jak bl..c).Celkově mě to nebavilo a víckrát už si to nepustím. ()

Lazy87 odpad!

Po půlhodince jsem si říkal, že to je hodně špatný porno, kde nedojde pořádně na věc, a chvilku poté mi došlo, jak to vlastně skončí. ()

StarFsh

Jediný, ktorý tento film držia nad vodou sú Jiří Langmajer a Luděk Munzar, ostatný, ako keby ani neboli a to je na množstvo postav dosť málo. Keby to nemalo celkom schopný scénar a režie sa chytil niekto iný, tak to mohlo dopadnúť pekným prúserom. Takto to je aspoň ľahký podpriemer. ()

Thoman

Navzdory většině komentářů a celkově nízkému hodnocení musím trvat na tom, že se mi tento film prostě líbil. Jasně, není to dokonalé asi v žádném ohledu, ale asi je to náladou, ve které jsem tuto komedii sledoval, ale bavilo mě to. Hřebejkův vrchol byl pro mnoho lidí (i pro mě) film Pelíšky, ale i ostatní jeho díla vůbec nejsou špatná. Nápad spojit manželský pár, který dělá všechno spolu, i v sexu, mi připadá zábavný. Na ten film se dá dívat, vypnout mozek, moc nepřemýšlet a užívat si nenáročnost, až jistou naivitu aktérů tohoto příběhu. Navíc mám rád Čermáka a tady mě opět nezklamal. ()

pravda1

Nudný film ktorý pripomínal éru hippies keď šukal každý s každým tak nám to veteráni českého filmu pripomenuli svojou snahou o propagáciu volného sexu medzi manželskými pármi.Inak tá Čermáková na to že bude mať 47 má ešte super kozy aj postavičku oproti tej Procházkovej ktora je 39 ročná ale vypadá ako tuleň - sa čudujem že sa nehanbila vyzliecť.Najlepší výkon v tomto filme u mňa jednoznačne pán Munzar. ()

Dominique55

Sice trochu nudnější děj, ale nápad a myšlenka na film skvělá. Už jen tím, že je pravdivá, a že má tento film, právě proto tolik nepříznivců je osobitý a má svého ducha. Nezaujme však každého, snad pouze dnešního volnomyšlenkáře, který nebere realitu, zas až tak vážně a díky tomu dokáže lehce přijmout nový životní rozměr. Někdo by mohl říct, že v podobě komedie, zde hraje velkou roli tak trochu taková "přiblblost" či ulítlost všech hrdinů. Velmi přirozeně skoro až "domácky" zobrazena nejen, pouze těla Mariky Procházkové, Viktorie Čermákové, Jiřího Langmajera a Hynka Čermáka, což se mě osobně dost líbilo, stejně tak jako hudba k filmu. ()

andrea1661

Film který neměl velké hodnocení a mě přesto pobavil. Vtipné, odvážné lechtivé scény zahrané na jedničku. Není zde nic vyumělkovaného, ale naopak příběh člověka vtáhne do děje tak, že věřím jeho skutečnosti ()

+sfinx+

Bez sebemenšího povědomí o tom, co film bude obsahovat a kdo v něm hraje, jen podle strohého popisu děje, jsem očekával erotickou komedii. Ta jedna scéna ve sprše nezachránila to "erotickou" a to "komedii" nezachránil celý film. Rád bych věděl, co si tvůrci během natáčení a po vlastním shlédnutí říkali, čím asi chtěli zaujmout diváky, protože já tam nenašel naprosto nic. Tady teď čtu, že je to komedie - kdo na to přišel? Na to se přišlo zřejmě vylučovací metodou po tom, co si řekli, že tragédie to zcela jistě není (myšleno jako žánr, ale hodnocení filmu...to už je jiná). ()

Stingray odpad!

No fuj! Takhle nějak si představuju erotickej film vyrobenej v NDR. Protrpěl sem tu uslintanou šmíráckou hrůzu až do konce. Ale aspoň si všichni za cizí prachy vyjeli na dovolenou. ()

Jiri9

Na kouknutí se během nudného letního odpoledne zcela v pohodě. Občas se i zasmějete. Taková pohodička při které si můžete vyžehlit prádlo a stejně Vám nic neuteče. Filmu zdar!!! ()

seaman71 odpad!

tak to je maso! Dno českého filmu objevilo novou dimenzi. To, že k tomu napíše scénář už naprosto vyhrabanej Viewegh mě ani tak nepřekvapilo, ale že takovou sračku zrežíruje Hřebejk...??!! Možná bych ustál koukat se celý film na ty čtyři nahý ´modely´, kdyby to ovšem nebylo ještě navíc tak zoufale stupidní. Nakonec jsem byl smířený s tím, že se svlíkne i Munzar (nechápu ho, že v tom hrál, asi je opravdu bída...), ale naštěstí pánům tvůrcům asi došlo hulení a už je to nestihlo napadnout... ()

alex.0

Netuším na co si tu tolik lidí stěžuje. Pokud jste chtěli jít na duchaplný balet nebo operu, tak tohle opravdu není to pravé (viz. popis filmu). Pokud hledáte oddychovou komedii na večer, tak tohle je to pravé. Díky hodnocení bych tento film pravděpodobně zcela minul, ale upozornila mě na něj kamarádka. Film je plný roztomilých trapasů a rozpaků, které jsou nutně s podobnými vztahovými/sexuálními experimenty spojeny. Pět hvězd dávám jenom proto, abych vyvážil pro mě nepochopitelné skóre - reálně to je nějakých 70%. Po všech těch krvákách, které vnucují myšlenku, že zabíjení a vraždy jsou standardní součást každodenního života mi tohle přijde jako příjemné humorné zpestření. ()

Neo77

Kvůli komentářům jsem byla skeptická ke kvalitě filmu, přesto musím konstatovat, že to je lehký letní film s nadsázkou. Velmi mě pobavil, nehledala jsem v něm žádnou tajemnou filozofii, až na delší začátek poměrně povedené dílko. ()