Nudíte se v posteli? Inspiraci můžete načerpat u režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Michala Viewegha. Ti spolu stvořili příběh o dvou párech, které se rozhodly vyřešit ubíjející stereotyp manželské erotiky poměrně originálním způsobem. To vše v exotickém prostředí karibského ostrova, kde se komedie Svatá čtveřice z velké části odehrává. Hrdinové Svaté čtveřice, kolegové elektrikáři Ondra (Hynek Čermák) a Vítek (Jiří Langmajer), dostanou nabídku na exotickou „brigádu“ na karibském ostrově, kde hurikán poničil elektrické vedení. Ondra s Vítkem jsou kamarádi a navíc sousedi z dvojdomku, ve kterém oni a jejich rodiny žijí v naprosté harmonii. Jejich manželky, Dita (Viktorie Čermáková) a Marie (Marika Procházková), se mají rády, Ondrovi dospívající synové chodí s Vítkovými dospívajícími dcerami, prostě všeobjímající idyla, kterou narušuje jediná věc. V úvodu zmíněná postelová nuda. Když tedy osud hodí mužům rukavici v podobě zahraniční služební cesty, zvednou ji i ženy a do Karibiku je doprovodí. A právě tam, v exotickém ráji, se v jejich hlavách zrodí plán, po kterém už jejich sexuální život nebude nikdy stejný. A nudný. (oficiálny text distribútora)

MUNRO

Nikdy by mně nenapadlo,že Hřebejkův film po půlhodině vypnu.Monstrózní blbost s tragickým scénářem.Naprosto nechápu Hřebejkův trend,když se z roztomilých a především vtipných komedií typu U Mě dobrý,Medvídka,nebo Pelíšků postupně přeorientovává směrem k dramatickým filmům.Nebo snad tohle měla být komedie?..Nevinnost a Kawasakiho růže byly ještě fajn,ale drama o grupáči?Ještě jednu takovou zhovadělost a škrtám Hřebejka ze svého top ten režisérů. ()

kaukola78

Tak to je pro mě zatím největší zklamání letošního roku.Jak jste mohl pane Hřebejku tak hluboko klesnout.Film nemá prakticky vůbec žádný děj a tu hvězdičku co dávám je pouze za hudbu z filmu. ()

nolme

Mé očekávání bylo tak malé, že ke zklamání v podstatě ani nemohlo dojít :D Není to úplná tragédie, ale žádný zázrak - postrádá duchaplný děj, film je plný neohrabané erotiky a "vtipných" hlášek a proč tomu nakonec nenasadit úplnou korunu - udělejme z manželek na závěr lesbičky. KONEC ŠMITEC ... Jan Hřebejk by si měl přiznat po druhém filmu podle Viewegha, že jejich vzájemná spolupráce není úplně to pravé ořechové ()

Usir

Tento film mě zklamal, od Honzy Hřebejka bych čekal rozhodně víc. Zajímavé téma, ale nic se tam neřeší, film je jen o nahotě. ()

liborson

Absolutní dno. Viewegh je nula. A Hřebejk by měl konečně vytáhnout nějaký pořádný film, jinak se z něho stane podprůměr a to v ČR znamená opravdu utrpení. ()

Rodriguess

Hrebejk je kvalita to je jasne. Niekedy clovek ocakava ze to bude dobry film ale uz stale sa vracat k tomu istemu asi nema vyznam. Mam velmi rad ceske filmy ale tento naozaj nepriniesol nic nove a viac menej to bolo nudne. Par krat som sa schuti zasmial - scena, skupinka v spche :) ()

Robopes

Postavit to na jednom nápadu je docela drzost vůči divákům, na to by stačila délka 25min, škoda, že si s tím někdo nedal víc práce.... ()

Sk1X1

Pokud člověk hledá film, u kterého se chce jen zasmát a nezabývat se ničím dalším, tohle je ideální adept. Já se bavil a smál poměčně často. ()

tucnakova

Nene - nebylo to zas tak strašný. Už jsem zažila jejich větší hrůzy ( Horem dolem pádem, Nestyda uslintaná, Účastníci, nebo Román pro koho chcete a Kawasakiho kytka třeba ). Asi že jsem k tomu přistoupila maximálně pesimisticky - já se celkem bavila - a možná, že jsem ta cílovka ... ? Eggnoise taky celkem v poho. Začátek byl milé překvapení, pak jsem se chvíli ( přesně do momentu, v kterém se na scéně objevili plavky ) těšila, jak si to Langoš rozdá s Viktorií ... no a pak jsem se aspoň několikrát uchechtla ( "Hlavně, že máme plot." ) .... Jasně, že to drhlo a rádoby erotické scény byly asexuální na maximum - ale přeju jim to - všem a finish. "Dej mi deset minut, ať se do tebe zamiluju." ()

fafejt001

PROSTODUCHÉ , UBOHÉ , MÍSTY STUPIDNÍ DIALOGY . NEVÍM CO JE K TOMU VEDLO TOHLE NATOČIT . NECHÁPU , NECHÁPU . MARIKA MÁ V SOBĚ NĚCO ŽIVOČIŠNÉHO , TO JO , ALE TO JE MÁLO . ()

dittie odpad!

Nejdříve jsem filmu dala jednu hvězdičku, ale když si vzpomenu, jak jsem v kině vydržela snad jen úctou k tvůrcům filmu a hercům, musela jsem změnit hodnocení. Trapná nuda. ()

gu-staff

Smrt(d)ící blitka z pera českého Froda Pytlíka pod taktovkou českého Sama Mendese....štáb si udělal dovolenou u moře a přitom natočil tuhle sračku bez jakéhokoli smyslu...jednu dávám jen s ohledem k Troškovi (viz mé předchozí komentáře). ()

Ironhead

Pri sledovani prvni tretiny filmu sem se cejtil az mirne trpane a bylo to k nepreziti, nastesti potom se to zlomilo a parkrat sem se opravdu od srdce zasmal :_) Zachranuje to hlavne kratka stopaz, plot a vyborna postava Ludka Munzara :_) btw... jen naprosto nechapu kratke WTF vystoupeni JX Dolezala v tomhle filmu... to mela bejt naka skyta reklama legalizace huleni nebo?!? ()

kolodej1

zdaleka nejhorší Hřebejkův film, zjevně už předloha nebyla žádným veledílem. Celkem mě zajímalo, jak to mezi těmi páry začalo, ale pak už to byla pouze nuda, kořeněna nesmysly, třeba že si před dětma neohlídají zveřejnění kompromitujících fotek. Taky bylo zajímavé, že zatímco muži pracují a dostanou pracovní exotickou zakázku, ženy jsou zde vylíčeny coby ženy v domácnosti, které čekají do večera na své manžele, na povinný sex. Bylo to krátké a přitom, vzhledem k krátkodechému tématu i tak příliš dlouhé. Člověk by tomu i třeba leccos odpustil, kdyby to alespoň mělo trochu atmosféru, ale to se tedy vůbec nedaří. Erotické scény, jak je v českých filmech zvykem, vrcholily scénou, kdy se nazí potkali v koupelně. Romantiky v tom nebylo ani za mák, možná by měl autorovi někdo vysvětlit, že záběr na mořské vlny, jak zametají stopy nohou v písku, samy o sobě na romantickou atmosféru nestačí. A smát se taky nebylo čemu, humor se jaksi nekonal. Celé to pak bylo završeno stupidní písní, která celkem dobře korespondovala s předchozím dějem. To byl Hřebejk po mozkové příhodě, že splácal takovou pitomost? 30% ()

Delmondo

Dva páry si mezi sebou prohodí partnery, toť vše a za celých 75 minut se vlastně nic podstatného nestane. Film se hlavně snaží těžit z obrovského množství záběrů z exotického prostředí kdesi z Karibiku, které spíš vypadají jako videa z dovolený celýho štábu. A také z nahoty ústřední čtveřice. Cožpak o to na ty ženský bych se dívat mohl ale na nahatýho Langoše a Čermáka ne. Jinak z herců byl nejlepší Luděk Munzar kterej si toho dědka střihnul skvěle. Hřebejk má svý nejlepší roky už asi za sebou a Viewegha jsem jako spisovatele nikdy neuznával. Nemůžu ovšem říct že bych se u filmu nezasmál, prdel to celkem byla, tak proto a za ty nahatý ženský tomu ty tři hvězdy napařím. Nejlépe to na konci zhodnotil Langmajer "NĚKDE JSME UDĚLALI CHYBU, TO JE JASNÝ" ()