Nudíte se v posteli? Inspiraci můžete načerpat u režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Michala Viewegha. Ti spolu stvořili příběh o dvou párech, které se rozhodly vyřešit ubíjející stereotyp manželské erotiky poměrně originálním způsobem. To vše v exotickém prostředí karibského ostrova, kde se komedie Svatá čtveřice z velké části odehrává. Hrdinové Svaté čtveřice, kolegové elektrikáři Ondra (Hynek Čermák) a Vítek (Jiří Langmajer), dostanou nabídku na exotickou „brigádu“ na karibském ostrově, kde hurikán poničil elektrické vedení. Ondra s Vítkem jsou kamarádi a navíc sousedi z dvojdomku, ve kterém oni a jejich rodiny žijí v naprosté harmonii. Jejich manželky, Dita (Viktorie Čermáková) a Marie (Marika Procházková), se mají rády, Ondrovi dospívající synové chodí s Vítkovými dospívajícími dcerami, prostě všeobjímající idyla, kterou narušuje jediná věc. V úvodu zmíněná postelová nuda. Když tedy osud hodí mužům rukavici v podobě zahraniční služební cesty, zvednou ji i ženy a do Karibiku je doprovodí. A právě tam, v exotickém ráji, se v jejich hlavách zrodí plán, po kterém už jejich sexuální život nebude nikdy stejný. A nudný. (oficiálny text distribútora)

srolyma

Tak nevím. Buď se nám mistr Hřebejk nadobro zbláznil nebo mu došly prachy a tře teď bídu s nouzí anebo neodolal, dal si s manželi Kvíkvegovými čtyřku a teď za to musí tvrdě platit ztrátou cti nejen osobní, ale i filmařské. Jinak mě už vážně nenapadá, proč tvůrce Šakalích let nebo Pelíšků u všech všudy natočil tenhle obskurní mix soft porna, cestovatelského dokumentu a bakalářské povídky. Ale pokud je předmětem vašich tajných sexuálních fantazií obtloustlá čtyřicátnice nebo vlhnete při pomyšlení na houpajícího se pindíka Jirky Langmajera, tak prosím. Příjemnou zábavu... ()

Mikecat

Česi nevedia točiť komédie a už vôbec mie poslední dobou!! česká a komedie - TO NEJDE DOKOPY!!! JEDINÝ!! schopný film za posledných 5 rokov je "Muži v nádeji"!!!! ()

PamelaJJK

Film jsem se snažil zkouknout 2x... Při prvním pokusu jsem to po 20 minutách vypnul. Při pokusu druhém jsem přesně ve stejný okamžik usnul a probral se na posledních 10 minut. Takže asi moc velká zábava to není.... Nuda, nuda, nuda.... A to tam hraje můj oblíbenec Hynek Čermák a kvůli němu jsem byl rozhodnut se na film, i přes varovné signály a zdrcující kritiky, podívat!!! Ale po třetí to zkoušet nebudu. Tenhle film prostě nedám. A ani ty ňadra, které jsem prospal, mě nepřinutí :-) Ale námět to není úplně špatný. Jen by to chtělo jiné a detalnější zpracování, jinou režii, jinou hudbu a mohl by to být fajn film. Tahle ale fakt není... Bohužel. ()

Luswani

Zklamaný jsem nebyl, protože jsem neměl žádná velká očekávání. Na to, že téma bylo originální a poměrně odvážné, to bylo poněkud nudné a utahané. Chtělo to nějaký náboj. Navíc jsem nějak nepochopil v jakých letech se to přesně odehrává. Například ti kluci vypadali jako z naprosto jiné doby. A byli extrémně nesympatičtí. Vůbec se nehodí do filmu. Vlastně mám z celého filmu takový nepříjemný pocit. A nelíbí se mi ústřední píseň. Hřebejk je můj nejoblíbenější režisér, ale na svém kontě má filmy hrozné i vynikající. 50% ()

lobo87

Úsmevný český film o sexe v strednom veku. Hřebejk skvele obsadil postavy a celý film sa niesol v takom pozitívnom duchu. Váhal som i nad vyšším hodnotením... 65% ()

carl.oesch odpad!

Má Jan Hřebejk zapotřebí točit podobné s..y na motivy vyčpělého pokračovatele červených knihoven Michala Viewegha? Je to existenční záležitost, nebo snaha tvořit a uplést z h..a bič? Stačí se přece zeptat? Na druhou stranu, holej zadek M. Procházkové je asi ten největší holej zadek, kterej se v českém filmu kdy objevil, to je asi jediná výjimečnost tohodle filmu. Jinak proboha, jestli bude zfilmováno každé veledílo pana "spisovatele" Viewegha, tak ten český film radši zrušme. Nemíním ze svých peněz ať už jako daňový poplatník ani jako návštěvník kina (světe div, prakticky samá US produkce...z českých naposled Tobrúk) dotovat podobné zhovadilosti. ()

Honzulik odpad!

Viděl jsem včera v TV a mám dost... Plešatého, krpatého Čermáka a stárnoucího Langoša, který tak rád ukazuje svoje péro, už fakt nemusím.... Amatérské, nudné, hloupé... Pro mne odpad. ()

Alden_Larson

Na porno je to moc dlouhé a na drama, které využije potenciálu následků k takové situaci, je to moc krátké. Navíc by se pramisa tohoto filmu hodila spíš na krátký, možná tak čtvrthodinový, film (kdyby se vystřihlo všechno, co se stane po dovolené). I přes to všechno si ale myslím, že to není špatný film, prezentace je slušná, hudba je někdy otravná, ale taky se mi spíš líbila a herecké výkony byly dobré. Kdyby se film víc opřel do dřívě zmíněných následků, tak to mohlo být moc dobré drama, od kterého by si divák možná i něco odnesl, ale v této podobě je to jen hořká komedie, která diváky spíše zklame. 5/10 ()

m.arta odpad!

Pro mě odpad a utrpení vydržet v kině do konce. Nakonec jsem vydržela a věřila, že se alespoň jednou zasměji.. Bohužel, nevím jak tento film může vůbec někdo natočit nebo v něm dokonce hrát. Trapně trapný a nudaa. ()

MarryW

Svatá čtveřice potvrdila fakt, že ne všechno, co je od Viewegha a Hřebejka, musí být nutně dobré. Je to nuda na ntou, nejzajímavější a nejvtipnější scény jsou ukázány již v traileru, takže chodit do kina je naprosto zbytečné vyhazování peněz. Když už to pomalu vypadalo, že by se něco mohlo na plátně dít ( myslím filmařsky ), tak najednou přišlo velké nic. Dohromady asi 15 sekund vtipných sekvencí převálcovala skoro hodina a půl zbytečných žvástů, nudy, nepochopitelných hluchých míst, kdy se vlastně nedělo vůbec nic. Nahota se v tomto filmu dostává pomalu na úroveň velmi nudného porna. Mám dojem, že si to neužíval nikdo. Ani herci, ani diváci. ()

Mukl007

Kam až může někdo klesnout od Šakalích let a Pelíšků!? Trapnost se střídá s trapností (a nahotou). Je sice hezké, že si to štáb zajel natočit do Karibiku, asi to tam bylo hezké, ale film je to příšerný. Jenom se potvrdilo, že Marika Procházková hrát neumí a Langoš to neutáhne. Dvě hvězdy jenom ze známosti a s odporem. ()

rigby

Pár laciných záběrů z dovolené u moře s pokusem o erotickou vložku. Hvězdička za pokus o rádobypsychologické moralizování na závěr. A také za velmi sympatickou délku celého filmu. Kdyby se vystříhaly zbytečné scény, mohlo by se to promítat jako večerníček pro dospělé - délkou by to bylo tak akorát. ()

jgregory

Au tak to bolelo, Viewegh se opravdu zbláznil a Hřebejk.....Fakt škoda mluvit a to mám jeho filmy tak ráda. Je to tak trapný, trapný, trapný až to bolí. Hodinu jsem nevěřila vlastním očím, pak v poslední čtvrthodině (díkybohu za tak krátkou stopáž ) jsem se párkrát zasmála, ale to je fakt málo. Herci to opravdu nemohli zachránit, dávám jednu hvězdu za hudbu a karibik. Honzo Hřebejku, kde jsou ty krásný filmy co umíš,,,,, ()